Jak skutecznie monitorować agrofagi w pszenicy, rzepaku, ziemniakach i burakach cukrowych?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak skutecznie monitorować agrofagi w pszenicy, rzepaku, ziemniakach i burakach cukrowych?

14.04.2022autor: Bartłomiej Czekała

Kończą się nocne przymrozki i w prognozach na najbliższe dni mamy już dodatnie temperatury w całym kraju. To oznacza, że wegetacja na polach ruszy pełną parą! Warto więc rozpocząć monitoring plantacji rzepaku i pszenicy ozimej pod kątem obecności agrofagów. Mamy specjalne narzędzie, które może Tobie w tym pomóc!

Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawca m. in. top agrar Polska i Tygodnika Poradnika Rolniczego, przygotowało specjalny serwis agrarpogoda.pl, który będzie narzędziem informacyjnym, wspierającym Ciebie  w codziennym prowadzeniu plantacji pszenicy ozimej, rzepaku, ziemniaków i buraków cukrowych.

W pierwszej kolejności będziemy monitorować rzepak ozimy i pszenicę ozimą. Ale już niebawem ruszą siwy buraków cukrowych i rozpocznie się sadzenie ziemniaków. W tych uprawach także będziemy monitorować agrofagi.

Jakie korzyści osiągniesz korzystając z serwisu agrarpogoda.pl?

  • zyskasz precyzyjnego e-doradcę agrotechnicznego
  • oszczędzisz na opryskach i nawozach
  • zwiększysz plony i dochody z gospodarstwa dzięki analizie danych pogodowych
Wykorzystaj optymalnie warunki pogodowe na Twoim polu i zwiększaj plony! Zarejestruj się już dziś i sprawdź jak to działa!

Redaktorzy i specjaliści współpracujący z serwisem agrarpogoda.pl będą przygotowywać dla Ciebie cenne informacje wzbogacone o wykresy ze stacji pogodowych i zdjęcia z plantacji.

Dzięki temu będziesz wiedzieć zawsze na bieżąco jakie choroby lub szkodniki mogą zagrażać Twoim plantacjom i będziesz mógł monitorować je i interweniować wtedy, gdy będzie to konieczne.

Wegetacja rusza – nie zwlekaj! Zarejestruj się agrarpogoda.pl i bądź na bieżąco z wszystkim, co dzieje się na polach!
https://agrarpogoda.pl/
autor Bartłomiej Czekała

Bartłomiej Czekała

Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, szef zespołu PWR Online

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak zaprawiać? Który sposób jest skuteczniejszy?

Zaprawiarki montowane na sadzarkach lub urządzenia stacjonarne. Który sposób jest praktykowany częściej? Który jest bardziej skuteczny?

czytaj więcej

SONDA NAWOZOWA: kolejne podwyżki cen nawozów, mimo światowego słabego popytu. Jakie są aktualne cenniki?

Na rynku światowym widać obniżki cen w przypadku mocznika, w Polsce jednak odczuwalne są kolejne cotygodniowe podwyżki cen nawozów. Przetarg na mocznik w Indiach rozstrzygnięty. Jakie są aktualne ceny nawozów w Polsce i na świecie?

czytaj więcej

Jesienne i późne odchwaszczanie zbóż. Lista herbicydów i zasady stosowania

Pod koniec października wiele pól obsiewanych było jeszcze zbożami ozimymi, głównie pszenicą. Dobrze byłoby je jeszcze tej jesieni odchwaścić, ale nie zawsze jest to możliwe. Podajemy przykładowe herbicydy jesienne w zbożach. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)