Jak to naprawić? Pogotowie warsztatowe top agrar Polska: Ustawienie zbieżności kół
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak to naprawić? Pogotowie warsztatowe top agrar Polska: Ustawienie zbieżności kół

14.09.2021autor: Paweł Twardowski

Kiedy pojawią się problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, a dodatkowo zauważamy przyspieszone zużycie ogumienia, może być to sygnał, że trzeba sprawdzić ustawienie przednich kół. Podpowiadamy, jak szybko i precyzyjnie wykonać regulację zbieżności.

Prawidłowo wyregulowana zbieżność kół w ciągniku sprawia, że pojazd sam utrzymuje prosty kierunek jazdy i nie trzeba go korygować kierownicą. Dodatkowo wyeliminowane zostaje zjawisko tzw. trzepotania kół i mamy pewność, że przednie ogumienie nie będzie się zużywać w przyspieszonym tempie.

O ile opony na oś kierowaną do polskich ciągników C-330 czy C-360 to niewielki wydatek (od ok. 400 zł brutto za komplet), to szerokie napędowe ogumienie kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu, by skontrolować ten parametr i ewentualnie wykonać jego korektę. Do regulacji nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, wystarczą dwie listewki.

O zbieżności, czyli schodzeniu się kół do środka pojazdu mówimy w przypadku ciągników z przednią osią nienapędową. Wówczas odległość mierzona pomiędzy krawędziami felg z przodu jest mniejsza niż odległość z tyłu.

Zachęcam do obejrzenia filmu poradnikowego!
Wypróbuj top agrar Polska - zamów bezpłatny egzemplarz!

autor Paweł Twardowski

Paweł Twardowski

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Remont Ursusa

Nasz konkursowy Ursus został oficjalnie przekazany! Bogusław Poleszak szczęśliwym zwycięzcą!

Nasz konkurs „Wygraj odpicowanego Ursusa” rozstrzygnięty! Wyremontowanym i odrestaurowanym traktorem będzie się cieszyć Bogusław Poleszak z Urszulina (woj. lubelskie). Gratulujemy! 

czytaj więcej

DeLaval i John Deere łączą siły dla zrównoważonej produkcji mleka

Centrum Zrównoważonej Produkcji Mleka (Milk Sustainability Center – MSC), to cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności w produkcji mleka i zrównoważonego rozwoju ich gospodarstw. Stoją za nim firmy John Deere, DeLaval i Dairy Data Warehouse.

czytaj więcej

Ręczny zbiór owoców za drogi. CNH inwestuje w roboty

W Stanach Zjednoczonych za 46% kosztów produkcji jabłek odpowiada koszt ręcznego zbioru, a w przypadku truskawek 70%. Te wysokie koszty pracy pogłębia utrzymująca się tendencja spadkowa w dostępie siły roboczej, dlatego CNH Industrial inwestuje w zaawansowane technologie rolnicze.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)