Pług Pöttinger Servo T 6000 do orki on-land
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pług Pöttinger Servo T 6000 do orki on-land

12.05.2023autor: Jan Beba

Pöttinger rozszerza opcje wyposażenia pługa Servo T 6000 o pakiet do orki on-land. Półzawieszany pług (6-9 korpusów) współpracuje z ciągnikami mocy do 500 KM, które często są wyposażone w szerokie opony, ogumienie bliźniacze i gąsienice, które nie mieszczą się w bruździe.

Duże traktory są często wyposażone w szerokie ogumienie lub ogumienie podwójne. Nie znajdują one wystarczająco dużo miejsca w bruździe, co nieuchronnie prowadzi do przejeżdżania po zaoranej glebie. W takim przypadku zastosowanie znajduje Servo T 6000 z możliwością wyposażenia w opcję On-Land, kiedy traktor jedzie po caliźnie, po niezaoranej glebie.  W orce po caliźnie linia ciągu biegnie prosto. To przekłada się na efektywne przenoszenie mocy i tylko niewielki efekt ściągania w bok, przez co zużycie elementów pługa jest mniejsze. 

System GPS dla większego komfortu

Dla zwiększenia komfortu można zastosować system GPS. To zwiększy precyzję pracy i odciąży operatora. Dodatkowo traktor będzie stał prosto na powierzchni gleby, bo koła są oparte o równą powierzchnię. W efekcie operator siedzi prosto i w ergonomicznej pozycji, co jest szczególnie ważne podczas długiego dnia pracy.


Aby przezbroić go do wersji do orki po caliźnie, wystarczy kilka ręcznych przestawień. Siłownik hydrauliczny On-Land przesuwa na zewnątrz ramę Servo T 6000 tak, żeby pług centralnie poruszał się za ciągnikiem. Jeżeli warunki pracy na to nie pozwalają, np. ze względu na zbyt dużą wilgotność, mechanizm obrotowy zapewnia powrót do orki w bruździe. Siłownik hydrauliczny On-Land przesuwa na zewnątrz ramę Servo T 6000 tak, żeby pług centralnie poruszał się za ciągnikiem. Dzięki temu możliwa jest praca traktorów o szerokości zewnętrznej do 4 m, z zapewnieniem wystarczającej ilości miejsca dla ogumienia podwójnego i dla podwozia na gąsienicy. 

Równą głębokość orki po caliźnie wspomaga dodatkowe koło kopiujące, zamieszczone przed pierwszą odkładnicą. Firma podkreśla, że koło nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ jest zamontowane jako koło wychylne w obszarze ramy. Dzięki wykorzystaniu zaworu sterującego nie jest konieczne zabezpieczenie dodatkowego przyłącza wspierającego hydrauliczny mechanizm regulacji ze strony ciągnika.


Jan Beba
autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Nowy ciągnik w ofercie Landini

Landini poszerza swoją ofertę o ciągniki o mocy ponad 300 KM.

czytaj więcej

Wojciech Bury nowym prezesem PIGMiUR

Podczas posiedzenia Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, organizatora m.in. Agro Show w Bednarach, wybrano nowego Prezesa Izby, którym został Wojciech Bury.

czytaj więcej

DeLaval i John Deere łączą siły dla zrównoważonej produkcji mleka

Centrum Zrównoważonej Produkcji Mleka (Milk Sustainability Center – MSC), to cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności w produkcji mleka i zrównoważonego rozwoju ich gospodarstw. Stoją za nim firmy John Deere, DeLaval i Dairy Data Warehouse.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)