Pichon stawia na zrównoważone rolnictwo i ekologię
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pichon stawia na zrównoważone rolnictwo i ekologię

14.05.2023autor: Jan Józefowicz

Kolor czerwony od dekad był nieodzowną częścią marki Pichon, ale od początku maja 2023 r., Samson Group zapowiada zmianę. Zobacz, o co chodzi?

Tak producent opisuje cel tej zmiany: z szacunkiem dla historii i wizją jutra zmiana koloru jest częścią strategii Samson Group, dotyczącej powiązania wizerunku marki Pichon z inną swoją marką, Samson, oraz z wartościami grupy związanymi z rozwojem technologii na rzecz zrównoważonego rolnictwa i ekologii. Wozy asenizacyjne i rozrzutniki obornika Pichon zachowają kolor ocynkowany, a czerwone elementy zmienią kolor na zielony lub czarny. Maszyny mogą być dostarczone również w kolorze zielonym. 

Pichon w nowych kolorach

Jak wyjaśnia Laurine Pedrono, specjalistka ds. komunikacji w Samson Group:

– Samson i Pichon razem zaczynają tworzyć bardzo silną jednostkę. Obie marki mają długie i pełne sukcesów doświadczenia w branży maszyn rolniczych. Zmiana koloru to naturalny krok na naszej wspólnej ścieżce rozwoju. Bardzo się cieszymy, że teraz możemy także w wizualny sposób połączyć markę Pichon z marką Samson i kontynuować współpracę z obecnymi i nowymi klientami. 

r e k l a m a

Portfolio produktów Samson i Pichon 

Samson Group od dłuższego czasu pracuje nad wizualnym powiązaniem marki Pichon z inicjatywami ekologicznymi, w których jest jednym z pionierów. Dyrektor ds. Rynku Grupy Samson Group A/S, Peter Thorn, wyjaśnia:

– Zarówno maszyny Samson, jak i Pichon wspierają przyjazne dla środowiska podejście do aplikacji, w którym optymalnie wykorzystuje się wartość odżywczą nawozów organicznych. Przez zmianę koloru chcemy podkreślić, że portfolio produktów Samson i Pichon charakteryzuje to samo priorytetowe podejście do kwestii ekologii. 


W całej Europie istnieje jednoznaczna tendencja do środowiskowego i finansowego motywowania rolników do montażu różnego osprzętu rozlewającego w wozach asenizacyjnych. Technika aplikacji jest w Samson Group traktowana priorytetowo: – aplikatory i belki z wężami wleczonymi, które początkowo pasowały do asortymentu Samson lub Pichon, będą dostępne dla wozów asenizacyjnych obu marek, tam gdzie to możliwe. W przyszłości będzie można łatwo łączyć ze sobą produkty Samson i Pichon. Technologie tych marek pasują do siebie, a od teraz także kolorystycznie – podsumowuje Peter Thorn. 
opr. Jan Józefowicz,
źródło: Samson Group
autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

<p><u1:p></u1:p>współpracownik PWR Online, wcześniej wieloletni zastępca redaktora naczelnego magazynu "top agrar Polska" i redaktor naczelny magazynu "profi".</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Nowy ciągnik w ofercie Landini

Landini poszerza swoją ofertę o ciągniki o mocy ponad 300 KM.

czytaj więcej

Wojciech Bury nowym prezesem PIGMiUR

Podczas posiedzenia Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, organizatora m.in. Agro Show w Bednarach, wybrano nowego Prezesa Izby, którym został Wojciech Bury.

czytaj więcej

DeLaval i John Deere łączą siły dla zrównoważonej produkcji mleka

Centrum Zrównoważonej Produkcji Mleka (Milk Sustainability Center – MSC), to cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności w produkcji mleka i zrównoważonego rozwoju ich gospodarstw. Stoją za nim firmy John Deere, DeLaval i Dairy Data Warehouse.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)