Sześcioraczki w Pyrzycach - 6x Claas Lexion 750 Terra Trac
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Sześcioraczki w Pyrzycach - 6x Claas Lexion 750 Terra Trac

22.07.2019autor:

Nie co dzień można zobaczyć 6 kombajnów Claas Lexion 750 Terra Trac w pełnej opcji wyposażenia ani też nie codziennie taka flota trafia do jednego gospodarstwa. Pod koniec czerwca „Tygodnik Poradnik Rolniczy” towarzyszył nabywcy podczas uroczystego przekazania kluczyków i odbioru maszyn w siedzibie firmy Ulenberg w Pyrzycach, dealera Claas.

Zarówno Piotr Dziamski z Claas Polska, jak i Jarosław Sokół, kierownik gospodarstwa, w którym kombajny rozpoczęły pracę, zgodnie podkreślają, że kluczem do takiej transakcji jest możliwość poznania i sprawdzenia maszyn w rzeczywistych warunkach. Doświadczony dealer, tak jak w tym przypadku, jest w stanie temu zadaniu sprostać. W ubiegłym sezonie gospodarstwo przetestowało kombajny Lexion 750 z różnymi opcjami, takimi jak napęd gąsienicowy, dodatkowy napęd tylnych kół, automatyzacja zmiany ustawień kombajnu czy automatyczna kontrola przepływu masy żniwnej. 

r e k l a m a

Nie ma lepszego testu dla kombajnu niż żniwa na własnym polu

Sprawdzian musiał wypaść naprawdę celująco, skoro zapadła decyzja o zakupie. A właściwie, o wymianie dotychczasowej floty, bo przecież wcześniej pola nie kosiły się same.

Podczas pokazów polowych sprawdzaliśmy działanie wielu opcji kombajnu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem działania systemu Cemos Automatic, który bardzo precyzyjnie, automatycznie zmienia ustawienia kombajnu w zależności od zmiennych warunków zbioru. System błyskawicznie dostosowuje parametry pracy omłotu, separacji oraz czyszczenia. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie dla naszych operatorów, którzy dzięki temu mogą uzyskać maksymalną wydajność – stwierdza pan Jarosław.

Operatorzy docenili szereg rozwiązań w nowych kombajnach Claas, od zaawansowanego fotela kombajnisty po konstrukcję Hybrid umożliwiającą niezależne ustawienie układu omłotowego i separującego, w zależności od warunków zbioru, dodatkowo zapewniającą doskonałą jakość pracy w wilgotnych warunkach. Dzięki temu mogli pracować kombajnami znacznie dłużej – wcześniej rozpocząć zbiór i później zakończyć go w ciągu dnia. Na wzrost wydajności maszyny, jak i komfortu pracy operatora, wpływa także system Cruise Pilot, który automatycznie steruje prędkością układu jezdnego. A kombajny będą miały co robić, zostały bowiem zakupione do gospodarstwa o areale 4000 ha. Jego kierownictwo na razie nie przewiduje świadczenia usług zewnętrznych.


Symboliczne otwarcie szampana przez kierownika gospodarstwa Jarosława Sokoła i prezesa Andrzeja Przepiórę z firmy Ulenberg

Cyfrowe rolnictwo i… liczby w gospodarstwie

W pełni wykorzystujemy systemy rolnictwa precyzyjnego, dlatego system telematyczny z automatyczną dokumentacją dobrze sprawdził się nawet podczas bardzo intensywnych prac w trakcie testów. Dzięki temu będziemy mieli ciągły wgląd do parametrów i dokumentacji naszych nowych kombajnów na telefonach i komputerach biurowych. Mając flotę aż sześciu kombajnów Claas, będziemy porównywali ustawienia kombajnów z biura podczas ich pracy – kierownik gospodarstwa chwali nowoczesne rozwiązania w kombajnach Claas. 

Skoro jesteśmy przy analizach zza biurka, wspomina o jeszcze jednej mierzalnej wartości: – Do ostatecznej decyzji o zakupie przekonało nas zdecydowanie niższe zużycie paliwa w kombajnie Claas w porównaniu z kombajnami dotychczas użytkowanymi – podsumowuje pan Jarosław.

Ale najważniejsze liczby związane z tak poważnym zakupem, to oczywiście ceny. Dżentelmeni o pieniądzach nie mówią, więc nie chcemy nawet zgadywać, ile trzeba zapłacić za taką „szóstkę rodzeństwa”…

Jednak należy wspomnieć o dwóch udogodnieniach umożliwiających taki zakup, a stworzonych przez Claas. Pierwszym i chyba oczywistym jest kredytowanie – inwestycja została przeprowadzona w finansowaniu Claas Financial Services. Drugim był – i to już ewenement na naszym rynku – odkup dotychczasowych kombajnów z gospodarstwa w ramach rozliczenia przez Centrum Maszyn Używanych Claas Polska. Warto podkreślić, iż firma Claas przyjmuje w rozliczeniu maszyny innych marek. Dlatego rozważając zakup kombajnu na żniwa 2020 warto już teraz poprosić doświadczonego dealera o przeprowadzenie indywidualnego pokazu maszyny na swoim polu.


Od lewej: Krystian Jarzembowski, dyrektor handlowy w firmie Claas Polska, Jarosław Sokół, kierownik gospodarstwa i Piotr Dziamski z Claas Polska


Oskar Miroszka
fot. Oskar Miroszka (x3)

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kto zdobędzie tytuł Ciągnika Roku 2020? [ZDJĘCIA]

Case IH, Claas, Fendt, McCormick, Valtra – jeden z tych producentów maszyn rolniczych zdobędzie prestiżowy tytuł „Tractor of the Year 2020” („Ciągnik Roku 2020”). Nagrody będą wręczone podczas targów Agritechnica 2019 w Hanowerze. 

czytaj więcej

Która firma ma największe szanse na zdobycie Izydora?

Nasz konkurs „Izydory 2019”, który ma wyłonić firmy przyjazne rolnikom, jest już na półmetku. Od 3 czerwca nasi Czytelnicy mogą głosować na jedno z pięciu przedsiębiorstw, które zasługują na miano „Firmy przyjaznej rolnikowi”.

czytaj więcej

Jan-Hendrik Mohr nowym szefem Claas

1 kwietnia 2023 r. w Grupie CLAAS miejsce dotychczasowego dyrektora generalnego Thomasa Böcka zajął Jan-Hendrik Mohr. Powodem zmiany na kierowniczym stanowisku było złożenie rezygnacji przez Böcka.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)