Göweil unowocześnia prasoowijarkę G-1 F125 Kombi
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Göweil unowocześnia prasoowijarkę G-1 F125 Kombi

17.10.2019autor: Paweł Mikos

Podczas targów Agritechnica Göweil zaprezentuję nową generację prasoowijarek do bel okrągłych serii G-1. Wprowadzono m.in. seryjne wyposażenie w ISOBUS oraz nowe ogumienie, co zmniejsza nacisk na podłoże. 

Nowa wersja prasoowijarki Göweil G-1 F125 Kombi ma lepiej pracować na miękkim podłożu 

W połowie listopada podczas targów rolniczych Agritechnica w Hanowerze Göweil zaprezentuje nową generację prasoowijarkę serii G–1.

Jak informuje producent, jedną z podstawowych zmian jest wprowadzenie ogumienia o większych gabarytach, przy jednoczesnym zachowaniu szerokości 3 metrów. W wyposażeniu seryjnym mają to być opony 560/45R22.5 Flotation Trac firmy Vredestein. Taka zmiana ma umożliwić bardziej równomierne rozłożenie ciężaru maszyny rolniczej, przez co nacisk na podłoże na polu jest znacznie mniejszy niż w poprzedniej wersji prasoowijarki. Pozwoli to również na pracę na polu z dość miękkim podłożem

W wyposażeniu dodatkowym będzie można dodatkowo opony o rozmiarach 710/35-R22.5 firmy Nokian. Wówczas szerokość pojazdu wzrasta wtedy do 3,3 m. Jest to rozwiązanie polecane dla ekstremalnych warunków na polu. 
Nowe ogumienie prasoowijarki Göweil G-1 F125 Kombi pozwala na pracę na polu z dość miękkim podłożem

  • Nowe ogumienie prasoowijarki Göweil G-1 F125 Kombi pozwala na pracę na polu z dość miękkim podłożem

 

r e k l a m a

Lepsza obsługa prasoowijarki przez ISOBUS i mniejsze koszty eksploatacji 

Prasoowijarka G-1 F125 Kombi w nowej wersji będzie seryjnie wyposażona w ISOBUS. Göweil do tej maszyny oferuje swój własny terminal ISOBUS, ale prasoowijarka serii G–1 jest kompatybilna z innymi terminalami ISOBUS. 

Göweil zapewnia, że obecnie sterowanie prasoowijarką ma być przejrzyste i intuicyjne w obsłudze. Operator będzie mieć też dostęp do większej ilości informacji na wyświetlaczu, niż w starszej wersji. 

 Prasoowijarka serii G–1 może pracować z terminalem ISOBUS firmy Göweil, ale jest też kompatybilna z innymi

  • Prasoowijarka serii G–1 może pracować z terminalem ISOBUS firmy Göweil, ale jest też kompatybilna z innymi

 

Göweil w nowej generacji prasoowijarki Göweil G-1 F125 Kombi znacznie wzmocnił system napędowy prasy przez jeszcze większe gabarytowo łańcuchy. Dzięki temu – jak twierdzi producent – poprawiona została żywotność prasoowijarki, a rolnik będzie mógł oszczędzić na kosztach eksploatacji prasy

Na nowo został także zaprojektowany zamknięty i otwierany hydraulicznie magazynie folii. Może jest w nim zmieści 14 rolek folii do owijania, jak również dla 2 rolek folii okrywającej lub siatki. Przedstawiciele Göweil zapewniają, że dzięki temu folie czy siatki są dobrze chronione przed wszystkimi wpływami pogodowymi i uszkodzeniami.

 W prasoowijarce Göweil G-1 na nowo zaprojektowano magazyn na rolki z folią do owijania balotów i siatką

  • W prasoowijarce Göweil G-1 na nowo zaprojektowano magazyn na rolki z folią do owijania balotów i siatką 

 

W prasoowijarce G-1 F125 Kombi pozostawiono to co świetnie się sprawdziło

Firma Göweil podkreśla, że w pomimo dużych zmian w nowej generacji prasoowijarek G-1 F125 Kombi, zdecydowana jest pozostawić rozwiązania, które dobrze sprawdziły się w poprzedniej wersji prasy. 
Jednym z nich jest system cięcia w prasoowijarce, który jest oparty o 30 dwuostrzowych noży odwracalnych, co umożliwia długość cięcia zaledwie 35 mm. 
Pozostawiono także technologię podwójnego wiązania, która jest cechą wyróżniającą maszyny Göweil. 

– Zarówno siatka jak i folia mogą być zakładane jednocześnie do maszyny, a rodzaj wiązania zostaje wybrany w dogodny sposób za pośrednictwem panelu obsługowego. Założenie dwu rolek siatki lub folii redukuje czas wiązania do połowy – przekonuje Elisabeth Gattringer z Göweil. 

 W prasoowijarce Göweil G-1 F125 Kombi nowej generacji pozostawiono technologię podwójnego wiązania

  • W prasoowijarce Göweil G-1 F125 Kombi nowej generacji pozostawiono technologię podwójnego wiązania

 

Paweł Mikos 
Fot. Göweil

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Oszczędność do 65% na oprysku – rozwiązania Amazone nagrodzone

Firma Amazone, producent maszyn rolniczych, zdobyła trzy srebrne medale targów rolniczych Agritechnica 2019. Jeden z nich przyznano za AmaSelect Row – nowe rozwiązanie w ofercie Amazone, która daje szansę zredukowania zużycia środków ochrony roślin o 65%.

czytaj więcej

To koniec Ursusa? Bank chce upadłości producenta maszyn rolniczych

Bank PKO BP złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa, polskiego producenta maszyn rolniczych. Wcześniej z zainwestowania 30 mln dolarów w Ursusa wycofał się amerykański inwestora. Na dodatek Ursus Bus nie zrealizował kontraktu na 22 mln złotych. 

czytaj więcej

John Deere i Kuhn ustanowiły rekord świata w zgrabianiu trawy – 188,9 ha w 8 godzin!

Zgrabiarka karuzelowa Kuhn GA 1531 podczepiona pod ciągnik John Deere 6250R ustanowiły rekord świata w ilości zgrabionej trawy. Instytut DLG potwierdził, że maszyny rolnicze w 8 godzin zgrabiły 188,9 ha. Daje to średnią wydajność 23,6 ha na godzinę.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)