Czy proste maszyny rolnicze ze wschodu podbiją serca rolników?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Czy proste maszyny rolnicze ze wschodu podbiją serca rolników?

27.10.2021

Na targach AGROEXPO 2021 na Ukrainie białoruscy producenci wystawili najnowsze modele ciągników i kombajnów. Czy te maszyny mogą zdobyć uznanie polskich rolników? 

Podczas Międzynarodowych Targów „AGROEXPO 2021” na Ukrainie, producenci maszyn rolniczych z Białorusi zaprezentowali swoją ofertę. Obok dobrze znanych polskim rolnikom ciągników Belarus, wystawiono m.in. kombajny Gomselmash. Czy te proste maszyny rolnicze ze wschodu podbiją serca rolników? Przyjrzymy im się bliżej.

r e k l a m a

Kombajn zbożowy Palesse GS2124 Gomselmash

Kombajn zbożowy Palesse GS2124  produkowany jest przez białoruską grupę przemysłową Gomselmash. Maszyna posiada  system  trzech młocarni oraz dwóch rotorów. System omłotu i separacji HYBRID-FLOW zapewnia zwiększoną wydajność i jakość omłotu - w każdych warunkach.  Maszyna posiada funkcję "AUTOPILOT". Kombajn przystosowany pod systemy rolnictwa precyzyjnego Trimble. Kombajn bowiem został  wzbogacony o kilka innowacyjnych rozwiązań. Są to: GPS, system rolnictwa precyzyjnego czy scentralizowany system automatycznego smarowania.

Wysokość kombajnu wynosi 4,87 metrów, długość – 10,95 m, a szerokość. Maszyna wyposażona jest w silnik marki Cummins QSG12 o mocy 520 KM, dwubębnową młocarnię typu hybrydowego o szerokości 1700 mm. Heder ma 9,2 m szerokości. Przepustowość kombajnu wynosi 24 tony na godzinę, a pojemność zbiornika zbożowego – 9 m3. 

System HYBRID-FLOW to sprawdzony dwubębnowy system omłotu z równomiernym przyspieszeniem przepływu materiału przed podaniem do bębna młócącego, co skutkuje szybkim i delikatnym omłotem ziarna. Prędkość bębna można łatwo dostosować do różnych upraw i warunków zbioru. Prędkość obrotowa jest płynnie regulowana w zakresie od 518 do 1152 obr/min.

Kombajn wyposażony jest w nowoczesną kabinę Uni Cab.

Ciągnik Belarus-2022.6  z Mińskiej Fabryki Traktorów

Ciągnik Belarus-2022.6  jest przeznaczony do wykonywania różnych prac polowych, m.in. uprawy gleby, siewu oraz prac żniwnych i transportowych.

Bez wątpienia jednym z mocnych stron ciągnika Belarus-2022.6 jest jego wysokoprężny silnik, który pomimo swojej nieco przestarzałej architektury jest niezawodny i zdolny zapewnić dobre osiągi. Dzięki pojemności roboczej 7,1 litra i maksymalnemu momentowi obrotowemu 905 NM przy 1600 obr./min., ciągnik zrobił pozytywne wrażenie na uczestnikach targów. 

Zgodnie z IV poziomem emisji spalin, sześciocylindrowy Belarus-2022.6 jest doładowywany przez turbosprężarkę z intercoolerem i wykorzystuje elektronicznie sterowany układ wtrysku „Common Rail”. Gazy spalinowe są oczyszczane za pomocą klasycznego systemu SCR. Zakres mocy silnika osiąga wartość 161,7 kW przy 1900 obr./min., a następnie spada do 155,9 kW przy 2100 obr./min. Producent zapewnia, że silnik wykazuje umiarkowane zapotrzebowanie na ON. Pojemność zbiornika na paliwo to 370 l. Silnik jest połączony z klasyczną przekładnią mechaniczną. 

oprac. Maryia Khamiuk, konsultacja Tomasz Ślęzak, fot. Belarus, Gomselmash

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ładowarka JCB o napędzie wodorowym już niedługo trafi do sprzedaży

Jednym z najnowszych projektów JBC jest produkcja superwydajnych silników wodorowych, w rozwój których zainwestuje nawet 100 mln funtów. Nowoczesne silniki będą miały zastosowanie w ładowarkach teleskopowych i koparko-ładowarkach produkowanych przez JBC. Na rynku mają być dostępne już w przyszłym roku.

czytaj więcej

Ciągnik Claas Arion 660 na testach u Wemberra. Jak wypadł na polu? [FILM]

Mateusz Cisłak, youtuber znany jako Wemberr przetestował ciągnik CLAAS ARION 660. Jak maszyna wypadła na polu?

czytaj więcej

Jan-Hendrik Mohr nowym szefem Claas

1 kwietnia 2023 r. w Grupie CLAAS miejsce dotychczasowego dyrektora generalnego Thomasa Böcka zajął Jan-Hendrik Mohr. Powodem zmiany na kierowniczym stanowisku było złożenie rezygnacji przez Böcka.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)