Autonomiczne ciągniki nabierają rozpędu. Claas, Amazone i AgXeed zacieśniają współpracę [WIDEO]
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Autonomiczne ciągniki nabierają rozpędu. Claas, Amazone i AgXeed zacieśniają współpracę [WIDEO]

18.06.2022autor: Jan Józefowicz

Współpraca między holenderskim start-upem AgXeed B.V. i Grupą Amazone nabiera rumieńców. Dodatkowo, w tym obiecującym projekcie będzie uczestniczył Claas, czyli firma działająca w grupie Seed Green Innovations GmbH. Efektem końcowym mają być autonomiczne ciągniki od Amazone!

Autonomiczne ciągniki celem współpracy AgXeed, Claas i Amazone

Wraz z intensyfikacją współpracy Amazone staje się strategicznym partnerem start-upowej firmy AgXeed. Celem partnerstwa jest dalszy rozwój maszyn Amazone pod kątem ich autonomicznej pracy w polu. Ważną podstawą współpracy jest zobowiązanie do stosowania otwartych interfejsów w celu zapewnienia pełnej kompatybilności i możliwości podłączenia maszyny z ciągnikiem oraz osiągnięcia maksymalnych korzyści dla obu stron. W centrum uwagi znajduje się klient i jego potrzeby. Celem jest znalezienie najlepszego rozwiązania na rynku dzięki współpracy AgXeed, Claas i Amazone.

Autonomiczne platformy AgXeed pasują do oferty produktów Amazone. Połączenie minimalnego nacisku na podłoże, rozkładu masy i elastycznych przestrzeni agregatowania otwiera nowe możliwości w zakresie budowy inteligentnych rozwiązań dla rolnictwa.

r e k l a m a

Ag Bot sprawdzi się z rozwiązaniami Schmotzer Hacktechnik

AgBot z podwoziem gąsienicowym był już w ostatnich latach z dużym powodzeniem stosowany w połączeniu z techniką uprawy gleby i siewu firmy Amazone. Oprócz uprawy gleby i siewu, nowy 4-kołowy AgBot może być również używany z rozwiązaniami Schmotzer Hacktechnik do mechanicznego zwalczania chwastów. Ponadto, uniwersalne systemy zbiorników przednich FTender do nasion i nawozów oraz FT-P do środków ochrony roślin i nawozów płynnych można łączyć z różnymi maszynami zawieszanymi Amazone w zależności od zastosowania. 

Różne systemy czujników monitorują i analizują przebieg pracy. Optymalizacja wykonywania zabiegów uprawowych i jakość pracy są w centrum uwagi, jeśli chodzi o zestaw autonomiczny. Dzięki różnym horyzontom doświadczenia firm AgXeed, Claas i Amazone, wyzwania związane z techniką bezpieczeństwa można pokonywać z wyjątkową skutecznością.

Autonomiczne rozwiązania w ciągnikach dadzą większą swobodę rolnikowi

To interesujący kierunek rozwoju mechanizacji dla rolnika, kierownika gospodarstwa lub użytkownika, ponieważ zastosowanie autonomicznych systemów rolniczych oznacza w ostatecznym rozrachunku większą swobodę w zarządzaniu agronomicznym i strategicznym w przedsiębiorstwie.

 

 

opr. jj
fot. Amazone

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wojna w Ukrainie a rolnictwo

Ukraińskie „wojska ciągnikowe” mają swój znaczek pocztowy

Ciągnik holujący czołg to nowy symbol w ogarniętej wojną Ukrainie. Symbol ten właśnie zwyciężył w konkursie na najładniejszy znaczek pocztowy.

czytaj więcej

Wojsko sprzedaje ciągniki i quady. Złom czy okazja? [ZDJĘCIA]

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż sprzęt wycofany z armii. Można tu znaleźć m.in. ciągniki Ursus C-360 czy Ursus 1222, ale także quady czy przyczepy rolnicze. Jaka jest cena tych maszyn rolniczych? Jak można kupić ciągnik czy quada z demobilu?

czytaj więcej

Jan-Hendrik Mohr nowym szefem Claas

1 kwietnia 2023 r. w Grupie CLAAS miejsce dotychczasowego dyrektora generalnego Thomasa Böcka zajął Jan-Hendrik Mohr. Powodem zmiany na kierowniczym stanowisku było złożenie rezygnacji przez Böcka.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)