Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Buderus Logamax plus GB272
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Buderus Logamax plus GB272

09.06.2023autor: Jan Beba

Buderus wprowadza na rynek nowy gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 z możliwością połączenia w kaskadę i rozbudowę o np. odnawialne źródła energii. Gdzie go można zastosować? 

Buderus Logamax plus GB272 jest łatwy w montażu i dostępny w kategoriach mocy (50, 70, 85 100, 125 i 150 kW). Kocioł osiąga maksymalną temperaturę zasilania 85°C i może być stosowany jako rozwiązanie samodzielne lub jako kaskada stojących kotłów kondensacyjnych w większych nieruchomościach. W tym przypadku można połączyć do 6 kotłów Logamax plus GB272 w jeden system, o łącznej mocy 900 kW. Szczególną zaletą jest szybka instalacja kaskady, dzięki innowacyjnej koncepcji montażu. Do montażu modułowej ramy kaskady nie potrzeba praktycznie żadnych narzędzi.

Buderus zadbał o to, aby gazowy nowy kocioł kondensacyjny Logamax znajdował zastosowanie w wielu obszarach. Wykorzystuje on system sterowania Logamatic EMS plus z jednostką sterującą RC310, której miejsce montażu można swobodnie wybrać, w zależności od warunków obiektu. Pozwala to na łatwą obsługę urządzenia. Alternatywą dla systemu sterowania Logamatic EMS plus może być modułowa cyfrowa jednostka sterująca Logamatic 5313.

Moduły funkcyjne umożliwiają bezproblemową rozbudowę systemu grzewczego, np. o odnawialne źródła energii, dodatkowe obiegi grzewcze lub kaskadę generatorów ciepła. Dzięki standardowemu interfejsowi IP i Modbus, możliwości podłączenia są prawie nieograniczone. Możliwe jest np. koordynowanie różnych urządzeń lub wykorzystanie jednej jednostki sterującej do obsługi i monitorowania całego systemu.

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Technika budowlana

Energooszczędne okna dachowe Fakro GreenView

Firma Fakro zaprezentowała nową generację okien dachowych GreenView, jako połączenie wysokiej funkcjonalności i nie mniej ważnej estetyki. Co poza energooszczędnością i bezpieczeństwem charakteryzuje okna Fakro?

czytaj więcej
Technika budowlana

Fotowoltaika zintegrowana z blachą - SolRoof

Choć każdego miesiąca na dachach polskich domów montowane są tysiące instalacji fotowoltaicznych, to nie wszystkim do gustu przypada wizja pokrywania eksponowanej części dachu konstrukcją pod moduły PV. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi producent blaszanych pokryć dachowych BP2, który pod marką SolRoof oferuje system fotowoltaiczny, połączony z prostym panelem blaszanym Fit o grubości 0,5 mm. 

czytaj więcej
Publikacja specjalna

SOLROOF: połączenie paneli blaszanych FIT i zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT

SOLROOF to innowacyjny system, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na czystą energię. To kompletny system fotowoltaiczny w pełni zintegrowany ze stalowym pokryciem dachowym. Autorskie rozwiązania pozwalają na wyjątkową estetykę dachu i zastosowanie różnych form, kształtów, które nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej. Połączenie paneli blaszanych FIT i zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT tworzy spójną, harmonijną powierzchnię pokrycia.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)