Obejrzyj relację z Giełdy Rzepaczano - Zbożowej
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Obejrzyj relację z Giełdy Rzepaczano - Zbożowej

06.07.2021autor: Dorota Kolasińska

22 czerwca br. odbyła się III edycja Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano - Zbożowej. Rozmawialiśmy o bieżącej sytuacji na rynkach zbóż i oleistych oraz o perspektywach na najbliższy czas. Jeżeli nie miałeś okazji sprawdzić, jakich cen możesz się spodziewać podczas żniw, to nic straconego! Możesz obejrzeć relację z wydarzenia w dowolnym czasie!

Jak co roku, Giełda Rzepaczano – Zbożowa odbywa się tuż przez żniwami, aby wejść w ten pracowity czas z wiedzą na temat aktualnej sytuacji na rynku, która nierzadko pomaga podjąć nam decyzje sprzedażowe – kiedy udać się do skupu, kiedy warto przeczekać, a kiedy może liczyć się każda minuta. Sytuacja na rynku zbóż zarówno w Polsce, jak i na świecie zmienia się dynamicznie, więc warto być w tym temacie na bieżąco i wiedzieć czego można się spodziewać. Mamy dla Ciebie relację z tego wydarzenia! 

Giełda podzielona jest na blok tematyczny zbożowy i rzepakowy, do obydwu obszarów szerokich zagadnień wprowadził uczestników Jan Peters, niezależny analityk i ekspert giełdowy z Agrar Fax Hamburg, omówił aktualne tendencje na globalnym rynku zbóż i oleistych.

W bloku zbożowym wypowiadali się tacy eksperci jak; Krzysztof Gwiazda, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego, mówił o prognozach na najbliższy czas, Adam Zaleski, dyrektor generalny De Heus Polska Sp. z o.o., który z kolei powiedział jaki wpływ na rynek zbóż i pasz mają choroby zakaźne tj. ASF czy grypa ptaków. Po ciekawych prelekcjach odbyła się debata, w której wzięli udział Krzysztof Gwiazda, Adam Zaleski, Wojciech Bieszczad – dyrektor Działu zakupu zbóż Goodmills Polska Sp. z o.o. oraz Stanisław Kasperczyk – prezes Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych. 

Z kolei w bloku rzepakowaym nie zabrakło prezentacji znanych fachowców od roślin oleistych, a więc Adama Stępnia, dyrektora generalnego Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju, Juliusza Młodeckiego, prezesa Krajowego Związku Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, który odpowiedział na pytanie: Czy produkcja rzepaku w Polsce osiągnęła już maksymalny pułap?

r e k l a m a
Z kolei Michał Jaskowski, dyrektor zarządzający Louis Dreyfus Company Polska Sp. z o.o. przedstawił realia dotyczące światowego rynku sojowego i jak to może wpłynąć na rynek rzepaku. Tradycyjnie ciekawe prelekcje zwieńczyła debata, w której uczestniczyli ww. prelegenci oraz Agnieszka Pawłowska – manager ds. zakupu rzepaku ADM Direct Polska Sp. z o.o. oraz Agnieszka Szechniuk – manager Działu handlu rzepakiem Viterra Polska Sp. z o.o.

Mogło się zdarzyć, że nie miałeś okazji uczestniczyć w Giełdzie Rzepaczano-Zbożowej, pomyśleliśmy o tym i przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie relację z tego wydarzenia, którą może obejrzeć w całości. 

Wystarczy się zarejestrować TUTAJ!


Zapraszam do oglądania, bo naprawdę warto – ta wiedza Ci się przyda tuż przed żniwami! Przygotuj się na różne scenariusze! 



autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Relacja z Forum „Świnie” już dostępna!

Forum „Świnie” już za nami, ale żeby nie przegapić aktualnych informacji, cennych dyskusji i ocen sytuacji na rynku mamy dla Was relację z tego wydarzenia. Link do wideo poniżej!

czytaj więcej
Rynek rzepaku

Bilans rzepakowy jest komfortowy, trudno liczyć na podwyżki

O aktualnej sytuacji na europejskim i krajowym rynku rzepakowym na 63. Europejskiej Giełdzie Towarowej w Warszawie rozmawialiśmy Z Tomaszem Wiką Członkiem Zarządu Bunge Polska Sp. z o.o.

czytaj więcej
Rynek rzepaku

Nie obawiajmy się przekazać danych – bez nich nie będzie polskich biopaliw! Rolniczy temat, odc. 54

Po ponad dziesięciu latach spokoju, we wdrażaniu unijnych przepisów biopaliwowych, w tym roku ponownie zaistniała potrzeba zaktualizowania i wyliczenia na nowo współczynników redukcji CO2 oraz dostosowania ich do aktualnie panujących unijnych standardów.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)