Pierwsze spotkanie Porozumienia dla Mleczarstwa
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pierwsze spotkanie Porozumienia dla Mleczarstwa

02.11.2020autor: Dorota Kolasińska

29 października odbyło się pierwsze spotkanie Porozumienia dla Mleczarstwa, które tworzy 5 organizacji zrzeszających producentów i przetwórców mleka. Jakie plany mają przedstawiciele sektora? 

Kilka dni temu odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie Porozumienia dla Mleczarstwa. W spotkaniu wzięli udział Waldemar Broś (KZSM ZW. Rew.), Edward Bajko (Polska Izba Mleka), Leszek Hądzlik (PFHBiPM), Andrzej Szczepański (Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy) i Marcin Hydzik (Związek Polskich Przetwórców Mleka). 

O porozumieniu ponad podziałami, w lipcu br. mówił Edward Bajko, prezes PIM oraz o potrzebie wypracowania wspólnych priorytetów dla branży mleczarskiej w obliczu aktualnych problemów. Porozumienie dla mleczarstwa jest pierwszą udaną próbą połączenia sił w sektorze. O powstaniu tej inicjatywy przedstawiciele organizacji mleczarskich rozmawiali w Rynie 9 września br. 

– Mamy nadzieję, że Porozumienie to nowy rozdział współpracy producentów i przetwórców naszej branży – zacieśniamy współpracę, gdyż wierzymy, że tylko wspólnie będziemy w stanie przeciwdziałać zagrożeniom dla mleczarstwa – powiedział Marcin Hydzik ze Związku Polskich Przetwórców Mleka, wybrany na Przewodniczącego Porozumienia na roczną kadencję.

Podczas spotkania 5 organizacji wspólnie określiło ramy prac na najbliższy czas. Wśród najważniejszych priorytetów znajdzie się praca nad Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta; „Zielony Ład”, „Od pola do stołu” i „Bioróżnorodności”; znakowanie FOP; wpisanie branży mleczarskiej w ramy infrastruktury krytycznej państwa oraz przeciwdziałanie propagowaniu negatywnego wizerunku mleka.

Oprac. dkol na podst. forummleczarskie.pl
Fot. poglądowe
autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dopłaty, PROW i VAT

Porozumienie ws. WPR coraz bliżej

Podczas posiedzenia Rady Ministrów ds. rolnictwa (AGRIFISH), które odbywało się 21 września w Brukseli prezydencja niemiecka, pod kierunkiem minister rolnictwa Julii Kloeckner, przedłożyła do dyskusji dwa ważne tematy WPR – dotyczące zielonej architektury w rolnictwie oraz nowego modelu wdrażania polityki rolnej po 2020r. 

czytaj więcej
Bydło mleczne

Porozumienie UE-Mercosur wraca jak bumerang

Oprócz problemów, jakie pojawiły się na rynku krajowym dotyczącym uboju bydła, w UE trwa dyskusja na temat umowy handlowej z krajami z grupy Mercosur. Przedstawiciele organizacji reprezentujących europejski sektor mleczarski wyrażają swoje obawy dotyczące sprawiedliwości handlu i późniejszych problemów rolników. 

czytaj więcej
Rynek mleka

Jak konflikt na Bliskim Wschodzie wpłynie na rynek mleka i import z UE?

Czy wojna między Izraelem a Palestyną wpłynie na światowy rynek mleczny? Eksperci przedstawiają różne scenariusze w zależności od tego, czy konflikt rozszerzy się na inne kraje regionu. Sytuacja może się pogorszyć i zdestabilizować cały Bliski Wschód i Afrykę Północną (MENA).

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)