Zbiory czereśni w Turcji będą wyższe nawet o 15%. Trafią do Europy?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zbiory czereśni w Turcji będą wyższe nawet o 15%. Trafią do Europy?

29.06.2022autor: Patrycja Bernat

W porównaniu do roku poprzedniego zbiory czereśni wzrosły od 10 do 15%.    

- Wielkość upraw była wysoka na obszarach wczesnych zbiorów, a mniejsze zbiory spodziewane są w prowincjach ze średnio dojrzałymi czereśniami. Jednocześnie łączny plon czereśni będzie znacznie wyższy – o około 10-15% – podają eksperci projektowi.

Dodają, że jakość tureckich czereśni jest dobra. Popyt jest wysoki w porównaniu do zeszłego roku.

Tureckie czereśnie trafią na rynek europejski? 

Część tureckich wiśni, które były zazwyczaj eksportowane do Rosji i na Ukrainę, może w tym roku częściowo trafić na rynki Europy.

- Dzięki taniej sile roboczej i dużemu skokowi w inwestycjach technologicznych w przetwórstwo zbóż tureckie produkty z pewnością będą miały atrakcyjne i konkurencyjne ceny – mówią eksperci.

Źródło: Eastfruit.pl
Fot: envatolements

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Pokrojone owoce machiną handlu? Truskawki i czereśnie sprzedawane na sztuki

Handlowcy z bazaru na warszawskiej Ochocie wyszli z nowym rozwiązaniem i własną inicjatywą, by przeciwdziałać drożyźnie.

czytaj więcej

Masakryczna cena za czereśnie. Nawet 260 zł/kg! Skąd taka kwota?

Ceny czereśni na bazarkach mogą przyprawić o zawrót głowy. I choć w maju te owoce z importu zazwyczaj osiągały kosmiczne stawki, w tym roku są nawet dwukrotnie wyższe! Skąd takie podwyżki? Czy polscy sadownicy też mają szansę zarobić na czereśni?

czytaj więcej

Czy czereśnie to towar dla nielicznych? Kosmiczne ceny, zbiory i handel

W ostatnich dniach w sieci pojawiły się informacje o kosmicznych cenach czereśni. Na razie na próżno szukać ich na polskich rynkach zarówno hurtowych, jak i detalicznych. Czy jednak możemy spodziewać się takiego obrotu spraw, jak przewidują internauci?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)