Aktualności - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Prawo do zachowku ważne tylko pięć latZmarł mój ojciec, który całość majątku rodzinnego zapisał w formie testamentu swojej konkubinie. Czy przysługuje mi oraz mojemu rodzeństwu zachowek oraz w jakiej wysokości? Takie pytanie spłynęło od młodego mieszkańca wsi do redakcji Agrarlex.

Aktualności

Akcyza

Zwrot akcyzy za paliwo: wnioski można składać od 1 lutego

Od 1 lutego do 1 marca 2021 r. będzie można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

czytaj więcej
Covid

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia!

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

czytaj więcej
Finanse

Płaca minimalna: podwyżka dla pracowników z Polski i obcokrajowców

Od 1 stycznia br. obowiązuje nowa stawka minimalnego wynagrodzenia dla pracowników etatowych. Zarówno Polaków, jak i dla zatrudnionych w Polsce obcokrajowców.

czytaj więcej
Finanse

Kurs złotego: Rada Polityki Pieniężnej oczekuje optymizmu w gospodarce

Wczoraj w środę odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Co na nim uchwalono i czy będzie to rzutować na kurs złotego? Czytaj w Agrarlex.

czytaj więcej
Turbiny wiatrowe

Raport energetyka wiatrowa: turbiny tak, ale chętniej na Bałtyku niż lądzie

8 na 10 Polaków popierają rozwój energetyki wiatrowej w naszym kraju. Agrarlex publikuje wyniki z badania świadomości i zachowań ekologicznych w zakresie energii wiatrowej przeprowadzonego dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska. 

czytaj więcej
Finanse

Bank Pocztowy oferuje kredyt na eko-wydatki

Pojazd elektryk czy hybryda? Nowe okna? Ocieplenie budynku? Fotowoltaika czy wiatrak? Bank Pocztowy uruchamia kredyt EkoWydatki. Czytaj w Agrarlex.

czytaj więcej
r e k l a m a
Finanse

Inflacja w Polsce: co przyniesie 2021 rok?

Już niedługo poznamy komunikat Rady Polityki Pieniężnej, który przełoży się na podaż pieniądza w Polsce. Mimo to ostatnie wahania kursowe złotego zależą od uwarunkowań gospodarczych, na które nie mamy większego wpływu.

czytaj więcej
Finanse

Rewolta w USA: co z kursem dolara?

Czy szturm zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol w Waszyngtonie będzie mieć przełożenie na kursy dolara i euro? W Agrarlex czytaj najnowsze opracowanie specjalistów Credit Agricole.

czytaj więcej
Zakup ziemi

Cudzoziemcy kupują polską ziemię: wina PiS czy PO/PSL?

Rośnie zainteresowanie cudzoziemców polskimi gruntami. Opozycji zarzuca rządowi, że przepisy prawne są dziurawe i nie chronią ziemi przed wykupem. Rząd odpowiada, że to efekt źle przeprowadzonych negocjacji członkowskich z Unią Europejską. 

czytaj więcej
Dokumenty
WAŻNE

Twoje dokumenty on-line: mPrawo Jazdy, mTożsamość i mObywatel

Minął już miesiąc od oficjalnego ogłoszenia możliwości pozostawienia prawa jazdy w domu. Obok tej elektronicznej możliwości, resort cyfryzacji ma inne e-rozwiązania dla Polaków. Czytaj w Agarlex.

czytaj więcej

W jakim resorcie będzie leśnictwo i łowiectwo? Prezydent Duda podjął decyzję

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, która miała m. in. wprowadzić zmiany w resorcie rolnictwa i włączyć w jego skład gospodarkę leśną i łowiecką. Prezydent nie podpisze tej ustawy i skierował w tej sprawie pismo do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

czytaj więcej
Gospodarstwo

Leszek Grala nie żyje

Dziś w nocy odszedł Leszek Grala, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a