eWoP: nowa aplikacja ARiMR
Do aplikacji eWniosekPlus dołącza kolejne narzędzie, które ma ułatwić rolnikom składanie wniosków przez internet. O jakie wsparcie można się ubiegać za pośrednictwem nowej platformy eWoP?
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadza nowe narzędzie, za pośrednictwem którego można będzie złożyć wniosek o płatność z PROW 2014-2020. Mowa o aplikacji eWoP, która ma ułatwić komunikację i przepływ dokumentów między rolnikami – beneficjentami, a ARiMR.
Co więcej, dzięki platformie nadesłane wnioski mają być weryfikowane szybciej – a dzięki temu teoretycznie producent uzyska wypłatę środków wcześniej.
Jakie wnioski składać?
Aplikacja eWoP ruszyła ostatniego dnia sierpnia i można za jej pośrednictwem składać wnioski o:
4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych;
4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój;
5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;
5.2 Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;
6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników;
6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich;
6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw;
6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.
Co daje aplikacja?
Dzięki platformie nie tylko można będzie złożyć wnioski i odpowiednie dokumenty, ale co bardzo istotne, także skorygować ewentualne błędy.
Portal oferuje też wyświetlenie listy zapisanych i wysłanych wniosków lub korekt oraz korespondencję z ARiMR – wszystkie wiadomości i powiadomienia pojawią się w profilu.
Dużym ułatwieniem powinno być też logowanie za pomocą tego samego loginu i hasła, którego rolnik używa w aplikacjach eWniosekPlus i IRZPlus.
Mamy nadzieję, że tak jak zapewnia Agencja, platforma będzie łatwa, czytelna i intuicyjna w użytkowaniu, a także nie powtórzy porażki startowej narzędzia eWniosekPlus. Więcej informacji o sposobie logowania, rejestracji i instrukcję znajdziecie tutaj.
al na podst. ARiMR
fot. pixabay
Aneta Lewandowska
<p>redaktor portalu topagrar.pl, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt</p>
Najważniejsze tematy