Prawie połowa limitu na pomoc dla producentów jabłek została wykorzystana!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Prawie połowa limitu na pomoc dla producentów jabłek została wykorzystana!

01.06.2022autor: Patrycja Bernat

Od dnia 2 maja 2022 roku z początkiem uruchomienia mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek” do zakładów przetwórczych trafiło 87 110 160,10 kg jabłek.

Z dniem rozpoczęcia mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek”, czyli 2 maja 2022 roku do dnia 30 maja 2022 roku do zgłoszonych przez ARiMR zakładów przetwórczych dostarczono 87 110 160,10 kg jabłek, co stanowi 43,56 proc. puli jabłek objętych tym wsparciem.

Kiedy mija ostateczny termin składania wniosków?

Termin o udzielenie pomocy upłynie z dniem 30 czerwca 2022 roku. Wnioski dostarczyć można osobiście i przez pełnomocnika do oddziału regionalnego ARiMR. Można je wysłać również przesyłką kurierską lub pocztową. Za datę złożenia dokumentu uważa się dzień wpływu do placówki Agencji. Tylko w przypadku wysłania wniosków za pośrednictwem Poczty Polskiej za datę wpływu uznaje się datę stempla pocztowego.

Kto skorzysta z dofinansowania?

Z dofinansowania mogą skorzystać organizacje producentów z przyznanym statusem uznania oraz indywidualni producenci owoców i warzyw, niebędący członkami organizacji producentów. Zatem indywidualnie wnioskować o przyznanie pomocy mogą wyłącznie producenci rolni niezrzeszeni w organizacji producentów owoców i warzyw. W przypadku gdy dany producent jabłek jest członkiem organizacji producentów, wnioskować o pomoc może tylko i wyłącznie przez uznaną organizację producentów owoców i warzyw.

r e k l a m a
Gdy o wsparcie starają się rolnicy indywidualni, istotne jest by, realizowali co najmniej jedno z 11 działań prośrodowiskowych wymienionych we wniosku o przyznanie pomocy. Może to być np. prowadzenie działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego, wdrażanie rozwiązań rolno-środowiskowo-klimatycznych, korzystanie z odnawialnych źródeł energii czy też retencjonowanie wody. W przypadku gdy o pomoc ubiega się organizacja producentów, działania te musi realizować każdy z członków organizacji, od którego pochodzą jabłka objęte wnioskiem.

Pomoc może być przyznana maksymalnie do 200 tys. ton jabłek.

Skup w ramach tego programu prowadzą zakłady przetwórcze, które zgłosiły się do Agencji i spełniły warunki. Lista zakładów przetwórczych zgłoszonych do udziału w mechanizmie Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek:

TUTAJ

gov.pl
fot: envatoelements

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nadzwyczajna pomoc dla producentów jabłek. Ponad 70% limitu wykorzystane

Od dnia 2 maja 2022 roku, czyli dnia uruchomienia mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek” do dnia 12 czerwca 2022 roku, do zgłoszonych do ARiMR zakładów przetwórczych trafiło 148 931 533,40 kg jabłek, co stanowi 74,47 proc. puli jabłek objętych tym wsparciem.

czytaj więcej

Ostatni tydzień na złożenie wniosku na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”

Do dnia 17 czerwca 2022 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można ubiegać się o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Niedługo mija termin składania wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”

Wniosek o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” wraz z planem biznesowym należy złożyć do dnia 17 czerwca 2022 r.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)