Mlekovita będzie wkrótce niezależna energetycznie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Mlekovita będzie wkrótce niezależna energetycznie

08.08.2022autor: . .

Za dwa lata Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita stanie się niezależna energetycznie. Prezes Dariusz Sapiński zadeklarował bezpieczeństwo energetyczne zakładu, które jest wynikiem poczynionych przez spółdzielnię licznych inwestycji. 

Mlekovita w drodze do niezależności energetycznej

Prowadzone długofalowe inwestycje Grupy Mlekovita, zarówno we własną biogazownię, modernizację posiadanych zakładów, budowę wysokosprawnych kogeneracji wraz z kotłowniami gazowymi oraz duża inwestycja w instalacje fotowoltaiczne, którą zrealizuje spółka Erato Energy, okazały się trafione i kolejny raz potwierdziły, że Mlekovita jest liderem polskiego mleczarstwa nie bez przyczyny. Obecnie potrzeba uniezależnienia energetycznego jest oczywista, a Mlekovita ma uzyskać ją już w najbliższym czasie.

Jak podaje portal Wiadomości Handlowe, Prezes Dariusz Sapiński potwierdził, że w przeciągu dwóch najbliższych lat mleczarski gigant stanie się zupełnie niezależny energetycznie. 

We własnym zakresie produkujemy prąd i ciepło. Aktualnie finalizujemy inwestycję w instalacje fotowoltaiczne o mocy 1,3 MW. Można powiedzieć, że jesteśmy zabezpieczeni. Jeszcze dwa lata i będziemy niezależni energetycznie – zapowiada prezes Dariusz Sapiński, cytowany przez portal Wiadomości Handlowe. 

r e k l a m a

Cykl imprez z okazji 30-lecia marki Mlekovita

Z okazji jubileuszu Mlekovity pod koniec lipca odbył się Wypasiony Piknik - drugie z ośmiu wydarzeń, organizowanych z okazji święta marki. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem Dariusza Sapińskiego oraz symbolicznego toastu szklanka mleka. Prezes Mlekovity zapewniał, że nieustannie priorytetem spółdzielni jest zachowanie wysokiej jakości wytwarzanych produktów oraz zapewnieniu ich powszechnej dostępności. 

– Mlekovita ma wiele atutów: znakomitych hodowców, zmodernizowane, unowocześniane i nadal rozwijające się gospodarstwa zainteresowane ich powiększaniem oraz pracowitość, przedsiębiorczość i wielka zaradność naszych hodowców. Sukces firmy to nie przypadek, to ciężka praca i wytrwałość, a przede wszystkim miłość i pasja do ziemi i hodowli – podsumował Sapiński.

Podczas  Wypasionego Pikniku Prezes SM Mlekovita wręczył wyróżnienia i pamiątkowe statuetki dla wybitnych hodowców – dostawców mleka oraz osób i firm, które w szczególny sposób przyczyniły się i zasłużyły w rozwoju produkcji mleka.

Kamila Dłużewicz
Zdjęcie: Archiwum

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Mlekovita chce dołączyć do wąskiego grona liderów mleczarstwa

Z Dariuszem Sapińskim – prezesem zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem rozmawiają Krzysztof Wróblewski i Paweł Kuroczycki

czytaj więcej

TOP 20 największych mleczarni na świecie

Jak co roku Rabobank opublikował Globalny Raport Mleczarski – Raport Dairy TOP 20, w którym wyróżnionych zostało 20 najlepszych mleczarni na świecie. Kolejność miejsc zajmowanych w czołowej dwudziestce była ustalana na podstawie obrotów produktami mlecznymi wykazanych przez daną firmę. Jak zmienił się ranking od 2021 r.?

czytaj więcej

Syndyk SM Bielmlek chce ściągnąć pieniądze od rolników

W najbliższych dniach powinna zostać sfinalizowana umowa pomiędzy SM Bielmlek a spółką Laktopol B. Spółka już teraz prowadzi remont proszkowni i prowadzi produkcję w tej części mleczarni, która już nie należy do spółdzielni. A tymczasem syndyk zarządzający SM Bielmlek wysyła do rolników wezwania do zapłaty brakującej części w udziałach w spółdzielni. Ilu rolników to dotyczy i o jakie kwoty chodzi?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)