Wyższa sprzedaż przyczep Wieltonu
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wyższa sprzedaż przyczep Wieltonu

09.01.2020autor: Jan Beba

O ponad 30% wzrósł segment produktów dla rolnictwa firmy Wielton po pierwszych trzech kwartałach 2019 roku. Przedsiębiorstwo z Wielunia weszło na rynek przyczep rolniczych 10 lat temu. Dziś w ofercie Wielton Agro jest 25 typów przyczep rolniczych, w tym m.in. przyczepy skorupowe, dwuosiowe, tandemy oraz przyczepy do przewozu bel.

– Udziały Wielton Agro w przychodach całej Grupy rosną. W trzech pierwszych kwartałach tego roku było to 7%. W skali całej Grupy Wielton nie jest to może imponująca liczba, jednak biorąc pod uwagę dwucyfrowe wzrosty przychodów w tym segmencie, z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wykorzystujemy tu nasze przewagi konkurencyjne w postaci pogłębionego know-how, możliwości technologicznych, jakie daje nam Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR), oraz innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i produkcyjnych – podkreśla Mariusz Golec, prezes Wielton S.A.

Nowe rozwiązania opracowywane są przez wyspecjalizowany Zespół Badań i Rozwoju Wieltonu. Inżynierowie wykorzystują przy tym możliwości CBR oraz technologie dostępne w wieluńskich zakładach. Podwozia przyczep Wielton Agro zabezpieczone są przed korozją w technologii KTL, która zapewnia wysoką trwałość. Podczas produkcji zarówno ramy, jak i zabudowy przyczepy, wykorzystywana jest zrobotyzowana linia spawalnicza zapewniająca wysoką precyzję, szczelność i estetykę produktu.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku Wielton Agro sprzedał 1076 przyczep rolniczych, co oznacza 30% wzrostu w stosunku do poprzedniego roku. Podobnie jak dla całej Grupy Wielton, również w tym wypadku rynek polski jest istotny, jednak większość przychodów pochodzi z zagranicy, przede wszystkim z rynku niemieckiego i czeskiego. Udział eksportu w przychodach Wielton Agro rok do roku utrzymuje się na podobnym poziomie 58%.

r e k l a m a

Nowe kierunki sprzedaży

– Po dziesięciu latach na rynku przyczep rolniczych wciąż jesteśmy relatywnie młodym graczem. Udało nam się już jednak zdobyć zaufanie klientów. Wielton Agro rośnie znacznie szybciej niż rynek, na którym funkcjonujemy. Planujemy dalsze wzmacnianie naszej oferty oraz ekspansję na rynkach, na których Grupa Wielton ma już silną pozycję, m.in. we Francji. Sondujemy również znacznie bardziej egzotyczne rynki, np. japoński – mówi Dariusz Porzuczek, dyrektor Wielton Agro.

Na polskim rynku największą popularnością wśród nabywców cieszą się przyczepy z obrotnicą, w tym – przyczepa dwuosiowa PRS-2 o ładowności do 12 ton. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda poza Polską, gdzie najlepiej sprzedają się naczepy do przewozu bel, stanowiąc ponad połowę eksportu. 

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona dziesięciu największych producentów w swojej branży na świecie. Grupa Wielton ma cztery centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech, we Francji oraz Wielkiej Brytanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 r. Wielton uruchomił spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie blisko 3,2 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 1,8 tys. w Wieluniu. W 2016 r. w Wieluniu Wielton otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe.

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowe technologie

Poznań Motor Show na drodze do elektromobilności

Nowe barwy, nowe hasło, nowe spojrzenie na motoryzację. Jedne z czołowych targów motoryzacyjnych w Polsce, Poznań Motor Show zmieniają swoje oblicze i w ten sposób wychodzą naprzeciw zmianom zachodzącym w branży.

czytaj więcej
Co ile kosztuje?

Używane przyczepy

Zima to dobry okres na przygotowanie sprzętu do kolejnego sezonu. Planując zakup przyczepy z drugiej ręki mamy wystarczająco dużo czasu, by przejrzeć przyczepę i wykonać ewentualne naprawy.

czytaj więcej
Co ile kosztuje?

Ile kosztuje używany rozrzutnik obornika?

Tym razem sprawdziliśmy na www.traktorpool.pl, ile trzeba zapłacić za używany rozrzutnik obornika. Na portalu jest sporo ofert różnych producentów, więc każdy znajdzie coś interesującego.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)