Największy dystrybutor w branży rolnej w Polsce, wychodzi naprzeciw EZŁ
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Największy dystrybutor w branży rolnej w Polsce, wychodzi naprzeciw EZŁ

06.07.2022autor: Patrycja Bernat

Dystrybutor w branży rolnej PUH „Chemirol” Sp. z o.o., inwestuje w odnawialne źródła energii. Na terenie kraju w wybranych 33 obiektach firma wzbogaciła się w latach 2021 – 2022 w instalacje fotowoltaiczne. Jest to strategiczna decyzja związana ze zrównoważonym korzystaniem ze środowiska naturalnego.

Inwestycja firmy w instalacje fotowoltaiczne, które odpowiedzialne są za wytwarzanie energii elektrycznej z wykorzystaniem energii słonecznej to element strategii rozwoju firmy.
Równocześnie przedsiębiorstwo wychodzi naprzeciw dynamice i sytuacji, jaka zachodzi w obszarze rolnictwa, czyli zrównoważonym podejściem do:

  • gospodarowania surowcami naturalnymi;
  • emisji zanieczyszczeń;
  • produkcji żywności.

Tym samym wpisuje się z założenia i postanowienia Europejskiego Zielonego Ładu.

Łączna wartość inwestycji, która rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku, a zakończyła w marcu 2022 roku to koszt około 3 mln złotych. Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu, został jeden z głównych oferentów fotowoltaiki na polskim rynku, który usługi w tym zakresie świadczy od ponad 10 lat. Firma Hymon sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji elektrowni i systemów fotowoltaicznych. Kluczowe elementy instalacji-moduły, falowniki wybrano ze szczególną starannością, tak aby wykorzystać sprzęt najnowszej generacji.

– Fotowoltaika jako źródło energii to przyszłość i trudno pozostawać obojętnym na nowe możliwości rozwoju, jakie wiążą się z inwestycją w tę technologię. Chemirol ma ambicje, aby czynnie uczestniczyć w zmianach, które zachodzą w nowoczesnym rolnictwie i szerzej w życiu społecznym. Jesteśmy świadkami dużej dynamiki, jeśli chodzi o podejście do klimatu i środowiska naturalnego, i nie możemy sobie pozwolić na to, aby być biernymi obserwatorami tego rozdania. Dlatego podejmujemy decyzje, które będą nas prowadzić do nowych możliwości rozwoju, a nasi partnerzy biznesowi będą dzięki temu mieli szansę stać się beneficjentami globalnych zmian na rynku rolnym. Aby zachować pozycję lidera w rolnictwie w kraju, musimy pozostawać otwarci na nowe technologie, ich nowe jakości i korzyści wynikające z ich użytkowania. – powiedział Patryk Podołowski, wiceprezes PUH „Chemirol” sp. z o.o.

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak nawozić i jak chronić Sad w maju? Firma Chemirol podpowiada

Jakie nawozy i jakie dawki stosować w sadzie. Na jakich opryskać warto skupić się w czasie po kwitnieniu jabłoni? Na te pytania odpowiadał Wojciech Kukuła z firmy PUH ''Chemirol'' sp. z o.o .

czytaj więcej

Czy elektrownia fotowoltaiczna na 400 ha zabierze rolnikom pola? "Pieniądze to nie wszystko"

Pastwiska dla bydła, pola uprawne zbóż czy rzepaku, pasma górskie na horyzoncie mogą zniknąć z krajobrazu gminy Marciszów (powiat kamiennogórski). Zamiast tego po horyzont mogą tam niedługo lśnić czernią i blaskiem w słońcu panele fotowoltaiczne.

czytaj więcej

Na Broniszach inflacji nie widać. Szokująco tanie śliwki i kiepskie ceny jabłek dobijają sadowników

Na Rynku Hurtowym w Broniszach nie widać inflacji. Śliwki kosztują 75 gr/kg, a jabłka tyle samo co rok temu. Droższe są tylko te owoce, których brakuje przez pogodę. Niestety, koszty nawozów i prądu nie grają tu żadnej roli i nie przekładają się na cenę towaru. Po ile obecnie rolnicy sprzedają swoje owoce na Broniszach? 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)