Malina za 3 złote, truskawka za 4. Dlaczego tak tanio?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Malina za 3 złote, truskawka za 4. Dlaczego tak tanio?

23.06.2022autor: Patrycja Bernat

Handlowcy z bazaru na warszawskiej Ochocie wyszli z nowym rozwiązaniem i własną inicjatywą, by przeciwdziałać drożyźnie.

Na straganach kupić można arbuza za 2-3 złote, truskawki za 3-4 złote, a maliny od 3 do 5 złotych.
Skąd takie ceny? Owoce sprzedawane są w mikropudełkach, w ćwiartkach, połowach ćwiartek, a nawet na plasterki w przypadku arbuza.
Ceny malin, borówek czy czereśni za kilogram były dla wielu osób zbyt wysokie, a właściciele straganów nie chcieli słuchać narzekań na ceny, stąd z pozoru, przykuwające wzrok niskie ceny.

Mimo wszystko pomysł spodobał się klientom. Maliny dotychczas sprzedawane za około 12 zł/250 gram zostały zastąpione małymi opakowaniami mieszczącymi 100 gram owoców, a znacznie niższa cena przyciąga wzrok.

- Kupuję tylko tyle, ile chcę zjeść, do śniadania mi tyle wystarczy-mówi Katarzyna, pracownica pobliskiego banku. - To rozwiązanie ma same zalety. Nie marnuję jedzenia i płacę znacznie mniej, bo tylko kilka złotych.

Arbuz na kawałki? Pan Kazimierz na swoim straganie sprzedaje arbuzy. Arbuzy na kawałki, ćwiartki i połówki ćwiartek

Pokrojone owoce machiną handlu?

r e k l a m a
Takie rozwiązanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Klienci proszą o krojenie mango, małe słoiczki z borówką, która teraz wzbudza znacznie większe zainteresowanie. Tak samo jest w przypadku czereśni, która kupić można w papierowej torbie, mieszczącej kilka, kilkanaście owoców.

Sprzedawcy idą klientom na rękę i zgadzają się na niemal wszystkie rozwiązania. Owoce i warzywa pakowane na sztuki stały się dla wielu osób sposobem na zaoszczędzenie i kupowanie takiej ilości owoców, jaką mogą przejeść i na jaką ich stać.

Na Broniszach na sztuki?

Klienci są bardzo pomysłowi, stąd kolejnym celem stała się giełda Bronisze. Głównie emeryci, którzy chcą kupić większe ilości owoców oraz warzyw, ale w cenach detalicznych. Klienci tworzą grupki, robią jeden wspólny zakup, na który się zrzucają, a następnie dzielą towar dla każdego.

Źródło: wyborcza
Fot: envatoelements

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

2 mln kg truskawek w Finlandii zgniło na polu

Brak rąk do pracy to problem, który dotyczy wielu przedsiębiorców. W Finlandii z tego powodu zgniło aż 2 mln kg niezebranych truskawek.

czytaj więcej

Ekologiczne gospodarstwo Barbary i Bogusława - jak ważne są owoce w codziennym życiu?

Współpraca nauczycieli wraz z producentami ma na celu pokazać dzieciom jak ważne są owoce w codziennym życiu. Wszystko to odbywa się z udziałem plantatorów Barbary i Bogusława Wilk z gospodarstwa ekologicznego m.in. agrestu z Roźwienicy.

czytaj więcej

Agrest w dobrej formie – gospodarstwo Barbary i Bogusława Wilk

Współpraca nauczycieli wraz z producentami ma na celu pokazać dzieciom jak ważne są owoce w codziennym życiu. Wszystko to odbywa się z udziałem plantatorów Barbary i Bogusława Wilk z gospodarstwa ekologicznego m.in. agrestu z Roźwienicy.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)