Ceny bydła – nieśmiałe podwyżki
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ceny bydła – nieśmiałe podwyżki

26.11.2019autor: Dorota Kolasińska

Od kilku tygodni obserwujemy lekkie wzrosty w cennikach skupów bydła. Średnia cena za byczki w klasie R wynosi 12,23 zł/kg wbc. 

Ceny w zakładach od kilku tygodni niemrawo rosną, jednak podwyżki dotyczą głównie byków. W tym tygodniu zakłady lekko podniosły ceny za wagę bitą ciepłą od 10 do 40 gr/kg, a jeden z zakładów, który trzymał ceny za wagę żywą na tym samym poziomie od kilku miesięcy, właśnie ją zmienił, podnosząc ceny od 50 gr do 1 zł/kg

Nadal najbardziej stabilną i najwyżej trzymającą się grupą w cennikach są jałówki mięsne, za które zakłady niezmiennie od kilkunastu miesięcy trzymają wysoką cenę. Niebawem w nowym dodatku Bydło Mięsne i Opasy 3 napiszemy na ten temat, czy chów jałówek rzeźnych jest opłacalny.

Patrząc na rynek w dalszej perspektywie, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jeszcze niedawno eksperci mówili o tym, że o dalszych wzrostach cen czy o powrocie do cenników sprzed roku nie będzie mowy.

W ubiegłym tygodniu wznowiono zezwolenie na eksport do Arabii Saudyjskiej, więc przed zakładami otwierają się nowe możliwości, ale trzeba będzie się postarać, bo tam rynek nie przyjmuje wszystkiego, będzie trzeba poszukać niszy, bo wołowina na tamtejszym rynku jest kupowana taniej niż polska. Nie jesteśmy tam konkurencyjny cenowo. 

r e k l a m a

Najwięcej za byczki w klasie R płaci ZM Biernacki (13 zł/kg), a za jałówki ZM Biernacki, ZM Mokobody, P.P.H.U Biela i ZM Mościbrody (13 zł/kg wbc). 

Ile płacą zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 12,23 zł/kg, za byka w klasie O 11,86 zł/kg wbc. 

Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,61 zł/kg, a za klasę O 11,84 zł/kg. 

Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,47 zł/kg, a w klasie O 10,22 zł/kg. 

Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 6,83 zł/kg, jałówek 6,17 zł/kg, a za krowy 5,35 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj –
aktualne notowania cen!  

dkol 



Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy!

autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bydło mięsne

Ceny bydła – bez spadków, nawet lekkie wzrosty

Prawie połowa grudnia, okres przedświąteczny, a podwyżek na horyzoncie nie widać. Jedynie trzy zakłady zmieniły ceny. Zobacz, które! 

czytaj więcej
Bydło mięsne

Ceny bydła – lokalne wahania

Początek grudnia w zakładach skupujących żywiec jest dość spokojny. Widać jedynie lokalne zmiany, wynikające ze zmniejszonego lub zwiększonego zapotrzebowania... 

czytaj więcej
Ceny tuczników

Gigantyczne ceny prosiąt

Tak wysokich cen duńskich warchlaków jeszcze nie było. Obecne ceny są nawet wyższe niż w czasie poprzedniego szczytu, który był  w maju i czerwcu bieżącego roku.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)