Wpływa na wielkość i jakość plonu, a jednocześnie jest bezpieczny dla środowiska
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wpływa na wielkość i jakość plonu, a jednocześnie jest bezpieczny dla środowiska

09.03.2022autor: Patrycja Bernat

W Ciechocinku na początku marca odbyła się konferencja prasowa firmy Chemirol podczas której zaprezentowali swój innowacyjny produkt mikrobiologiczny BlueN. BlueN odżywia rośliny w azot dzięki działaniu unikatowych bakterii Methylobacterium symbioticum.

3 marca w Ciechocinku firma Chemirol zorganizowała konferencję prasową, podczas której zaprezentowała BlueN. To nowy, innowacyjny produkt mikrobiologiczny, który dostarcza roślinom azot z powietrza.

W Ciechocinku na początku marca odbyła się konferencja prasowa firmy Chemirol podczas której zaprezentowali swój innowacyjny produkt mikrobiologiczny BlueN. BlueN odżywia rośliny w azot dzięki działaniu unikatowych bakterii Methylobacterium symbioticum.


– BlueN to produkt przełomowy, na którym chcemy budować naszą przyszłość i będzie on nie tylko podstawą do tworzenia technologii nawożenia i ochrony, ale też do wprowadzania na rynek kolejnej generacji nowych produktów – mówił Łukasz Wieczorek, marketing manager Corteva Agriscience.

Firma rozwija gamę środków biologicznych z wykorzystaniem substancji pochodzenia naturalnego, które pozytywnie wpływają na wielkość i jakość plonów, a równocześnie są bezpieczne dla środowiska.

r e k l a m a

Co zawiera?

BlueN wspiera odżywianie roślin azotem, zawiera unikatowe bakterie Methylobacterium symbioticum SB0023/3 T, które w odróżnieniu od innych bakterii wiążących azot, zasiedlają część nadziemną roślin. Asymilacja azotu odbywa się poprzez liście, przy użyciu nitrogenazy (wykorzystuje azot atmosferyczny N2 i przetwarza go na jony amonowe NH4+). W ten sposób dostarczyć on może  od 30 do 70 kg azotu roślinom, pozwalając optymalizować koszty nawożenia.

Jak działają bakterie z BlueN?

Preparat stosowany nalistnie, wnika do roślin przez aparaty szparkowe, a następnie przemieszcza się wewnątrz tkanek rośliny, docierając w pobliże fotosyntezujących komórek. Azot atmosferyczny jest wykorzystywany przez roślinę do syntezy związków białkowych lub magazynowany w postaci glutaminy – aminokwasu zapasowego.

Gdzie można stosować?

BlueN został zarejestrowany w uprawach sadowniczych  takich jak: jabłoń, grusza, truskawka, wiśnia, czereśnia, śliwa, brzoskwinia, morela, orzechy, winorośl. 

Bernat Patrycja
źródło; Chemirol 

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Publikacja specjalna

Wyzwania Zielonego Ładu. Firma Chemirol ma rozwiązanie

Na wyzwania w ochronie roślin, w związku z wprowadzaną przez Unię Europejską strategią, muszą przygotować się wszyscy rolnicy, w tym także producenci owoców i warzyw. Na pytania, jak tego dokonać w praktyce i jakie są rozwiązania dla praktyki, odpowiadają firmy, wprowadzając nowe rozwiązania. 

czytaj więcej

Wszystko o podłożu popieczarkowym

Podłoże popieczarkowe może być potencjalnym zamiennikiem torfu w bezglebowej uprawie truskawki w ilości 10–25%, podłoże po uprawie shiitake w ilości 15% i 25%. Podłoże po uprawie boczniaka nie powinno stanowić więcej niż 25% podłoża.

czytaj więcej

Odmiany marchwi dla przetwórstwa – zapraszamy na spotkanie

Na pokaz plonowania, jakości surowca i wartości przetwórczej odmian marchwi jadalnej hodowli zapraszają PNOS Ożarów Mazowiecki i Masfrost Ziębice.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)