Nawozy azotowe można stosować od 15 lutego!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nawozy azotowe można stosować od 15 lutego!

13.02.2020autor: dr Maria Walerowska

Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnego podpisu Premiera, ale jednak już jutro ma on podpisać dokumenty, umożliwiające zastosowanie nawozów azotowych od 15. lutego. Póki jednak tego podpisu nie będzie, azotu nie można stosować – czytamy na portalu topagrar.pl.

Spekulacje na ten temat trwają już od kilku tygodni. Wygląda na to, że Ministerstwo Rolnictwa pochyliło się nad problemem związanym ze sztywnym traktowaniem przepisów dotyczących stosowania nawozów azotowych na wiosnę i data 1.03. przestanie już być koszmarem dla rolników. Nie po raz pierwszy zresztą…

Poniższy komunikat pojawił się na stronie Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych:

„Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rozmowie z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych poinformowało, iż zmiana terminu stosowania nawozów azotowych (od 15 lutego) zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu jutrzejszym, po wcześniejszym podpisaniu przez Premiera. Komunikat potwierdzający zmianę powinien pojawić się najpóźniej 14 lutego w godzinach popołudniowych na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi”.

Źródło: topagrar.pl
autor dr Maria Walerowska

dr Maria Walerowska

<p>zastępca redaktora naczelnego „top agrar Polska”, szef działu Uprawa, specjalistka w zakresie uprawy i nawożenia roślin oraz użytków zielonych</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nawozy azotowe od 15 lutego? Wiceminister rolnictwa: to realny termin

- To bardziej informacja niż prośba - powiedział w Sejmie wiceminister rolnictwa Jan Białkowski o wniosku do Komisji Europejskiej w sprawie rozpoczęcia nawożenia pól już od 15 lutego. Jego zdaniem prawdopodobnie już w sobotę rolnicy będą mogli rozpocząć nawożenie. Tymczasem posłowie domagają się zmiany przepisów dotyczących stosowania nawozów azotowych na stałe.

czytaj więcej

Wszystko o podłożu popieczarkowym

Podłoże popieczarkowe może być potencjalnym zamiennikiem torfu w bezglebowej uprawie truskawki w ilości 10–25%, podłoże po uprawie shiitake w ilości 15% i 25%. Podłoże po uprawie boczniaka nie powinno stanowić więcej niż 25% podłoża.

czytaj więcej

Odmiany marchwi dla przetwórstwa – zapraszamy na spotkanie

Na pokaz plonowania, jakości surowca i wartości przetwórczej odmian marchwi jadalnej hodowli zapraszają PNOS Ożarów Mazowiecki i Masfrost Ziębice.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)