ARiMR: od jutra ruszają szkolenia online dla rolników dotyczące programów PROW
r e k l a m a
Partnerzy portalu

ARiMR: od jutra ruszają szkolenia online dla rolników dotyczące programów PROW

06.07.2020autor: Kamila Szałaj

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza rolników na „Krajowy webinar: dotacje dla rolnictwa”. Podczas wirtualnego spotkania będzie można dowiedzieć się, jak poprawnie wypełnić wniosek o dotację na nawodnienie. Omówione zostaną także inne programy pomocowe, m.in. Premie dla młodych rolników i na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

Za dwa tygodnie mija termin naboru wniosków o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o ten rodzaj wsparcia, a mają kłopot z wypełnieniem wniosku, będą mogli dowiedzieć się, jak to poprawnie zrobić podczas cyklu szkoleń online. Webinaria „Dotacje dla rolnictwa”, podczas których szczegółowo omawiane będą także inne programy pomocowe oferowane przez Agencję, rozpoczną się 7 lipca.

Po raz pierwszy w historii swojej działalności ARiMR przeprowadzi w tym samym dniu i w tym samym czasie szkolenie online dla rolników z kilku województw. „Krajowy webinar: dotacje dla rolnictwa” jest wspólną inicjatywą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw. 

Szkolenia odbędą się  w następujących terminach:
  • 7 lipca – dla rolników z woj. dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego
  • 8 lipca - dla rolników z woj. lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego
  • 9 lipca – dla rolników z woj. mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego
  • 10 lipca – dla rolników z woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.
W puli tematów, które zostaną omówione podczas szkolenia, znalazły się programy pomocowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem rolników, stąd potrzeba uzyskania o nich szczegółowych informacji i praktycznych wskazówek, jak skutecznie sięgnąć po wsparcie finansowe z tych programów.

Podczas szkoleń online omówione zostaną następujące programy: 
  • Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze d – nawadnianie,
  • Restrukturyzacja małych gospodarstw,
  • Premie dla młodych rolników,
  • Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej,
  • Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej.

By wziąć udział w szkoleniu online, trzeba skorzystać z aplikacji ZOOM. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom ARiMR za pośrednictwem skrzynki mailowej: webinar@arimr.gov.pl


ksz, na podst. ARiMR, fot. ARiMR
autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

uprawa warzyw i owoców miękkich

dziennikarz redakcji internetowej

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Już wkrótce kontakt z ARiMR przez aplikację w telefonie

Cyfryzacja coraz mocniej obejmuje wszystkie obszary działania człowieka, a więc także i rolnictwo. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach, gdy dotknęła nas pandemia koronawirusa. Agencja 4.0. – to nazwa strategii cyfryzacji procesów realizowanej w ostatnich latach przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jej nową odsłoną jest aplikacja mobilna dla rolników.

czytaj więcej

Dopłaty bezpośrednie: biura ARiMR będą czynne dłużej

Mija termin składania wniosków o  dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW. Ostaniem dniem przyjmowania dokumentów jest 15 czerwca. W związku z tym biura powiatowe ARiMR będą czynne także w najbliższą sobotę, a w poniedziałek będą otwarte dłużej.

czytaj więcej

Wszystko o podłożu popieczarkowym

Podłoże popieczarkowe może być potencjalnym zamiennikiem torfu w bezglebowej uprawie truskawki w ilości 10–25%, podłoże po uprawie shiitake w ilości 15% i 25%. Podłoże po uprawie boczniaka nie powinno stanowić więcej niż 25% podłoża.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)