Zakaz GLIFOSATU coraz bliżej ?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zakaz GLIFOSATU coraz bliżej ?

29.01.2022autor: Patrycja Bernat

Jaki wpływ miałby wprowadzony przez Unie Europejską, zakaz stosowania GLIFOSATU na ponoszone koszty uprawy. 

Zakaz glifosatu w Unii Europejskiej

Coraz częściej słyszymy o planowanym wprowadzeniu zakazu stosowania preparatów zawierających - glifosat

Pierwszym krajem należącym do Unii Europejskiej, który wprowadził całkowity zakaz stosowania środków ochrony roślin zawierających glifosat jest Luksemburg. Nowe przepisy wejdą w życie w styczniu 2021 roku.

Całkowite wykluczenie substancji aktywnej - glifosat , bez zstąpienia go alternatywnym środkiem wg obliczeń firmy SEGES, kosztowałoby to duńskich rolników średnio o 120 euro do hektara więcej

Zrównoważony rozwój

Aspekt zrównoważonego rozwoju jest niezwykle ważny, a uprawa bezorkowa jest pożądana.
Ewentualne wprowadzenie zakazu stosowania glifosatu, wiązałoby się ze zwiększeniem kosztów w gospodarstwach z uprawą bezorkową. Tutaj wydatki mogą wzrosnąć aż do 270 euro/ha. Jak przewidują eksperci, doprowadzi to do tego, ze wzrośnie zużycie herbicydów na bazie innych substancji czynnych nawet o 1/3

Patrycja Bernat
Źródło: agrarheute.com
fot: Pixabay

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bayer ostrzega. Problemy z dostępnością glifosatu

Firma Bayer może mieć problem z wywiązaniem się z kontraktów z partnerami detalicznymi. Powodem są komplikacje produkcyjne, w tym dostęp do komponentów.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Amerykańskie organizacje rolnicze bronią glifosatu

Spór o glifosat trwa od lat. Środowisko rolnicze w Stanach Zjednoczonych niezmiennie popiera wykorzystanie herbicydu, podczas gdy organizacje ochrony środowiska kwestionują dotychczasowe decyzje co do bezpieczeństwa glifosatu.

czytaj więcej
Aktualności

Neonikotynoidy i glifosat we Francji będą dozwolone?

Francuscy rolnicy najprawdopodobniej będą mogli zastosować zaprawę do buraków cukrowych oraz glifosat, gdyż brakuje środków alternatywnych. Tamtejszy rząd chce zatwierdzić stosowanie imidachloprydu lub tiametoksamu przez 120 dni.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)