Podpisano umowy - Krajowa Grupa Spożywcza gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Podpisano umowy - Krajowa Grupa Spożywcza gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce

29.04.2022autor: Patrycja Bernat

Krajowa Grupa Spożywcza ma być gwarancją bezpieczeństwa żywnościowego. Z tego względu 28 kwietnia podpisano umowy w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

28 kwietnia 2022 r. podpisane zostały umowy w Ministerstwie Aktywów Państwowych, dzięki czemu powstanie Krajowa Grupa Spożywcza.

– Podpisane dziś (28.04.2022 r.) umowy tworzą formalnie Krajową Grupę Spożywczą. Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słowa i jest to kolejny przykład realizacji naszych zapowiedzi wyborczych – podkreślił wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

– Krajowa Grupa Spożywcza będzie tym podmiotem, który będzie odgrywał istotną rolę w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego – dodał wicepremier.



Niezwykle istotna rola Grupy Spożywczej, polega przede wszystkim na sprzedawaniu produktów rolnych przez rolników.
– To jest początek procesu konsolidacji sektora rolno-spożywczego, za nim pójdą kolejne – dodał szef resortu rolnictwa.

3,5 mln złotych

W konferencji brał udział również podsekretarz stanu Andrzej Śliwka, który przypomniał uzasadnienie biznesowe powstania Krajowej Grupy Spożywczej. Grupa ta ma generować przychody na poziomie 3,5 mln złotych – blisko 30% wzrost dochodów Krajowej Spółki Cukrowej.

– Przewidujemy wzrost przychodów w sektorze zboża i mąki o około 300 mln złotych, a w sektorze skrobi o około 50 mln. W sumie zysk netto powinien wzrosnąć o 47 procent – poinformował wiceminister MAP.

opr. Bernat Patrycja
Źródło/Foto: gov.pl

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności

Krajowa Grupa Spożywcza - czy to już ostatnia prosta?

Zgoda Rady Ministrów oraz Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Krajowej Spółki Cukrowej. To kolejne etapy na drodze do powołania Krajowej Grupy Spożywczej. Rząd obiecuje, że ostatnie.

czytaj więcej

Czy obronimy kaptan przed wycofaniem z rynku?

Z Polskiego rynku zniknęło już 68 preparatów fungicydowych. Kolejny na liście wycofywanych środków jest Kaptan. Jakie będą skutki jego braku na rynku dla sadowników? Czy uda się go wybronić?

czytaj więcej

Lepotika z chłodni – 2,5 tony wyrzucone w pole. Czy opłaca się sprzedawać śliwki?

Na internetowych grupach dotyczących owoców, między innymi na Giełda owocowa online, pojawiły się informacje o fatalnej cenie śliwek. Jest to tak nieopłacalne, że owoce lądują na stracenie. Paliwo, wstęp na giełdę i inne koszty. Czy opłaca się próbować sprzedać owoce czy pozostawić je na starty?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)