Mechanizm – Nadzwyczajna pomoc dostawcza dla producentów jabłek, został uruchomiony!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Mechanizm – Nadzwyczajna pomoc dostawcza dla producentów jabłek, został uruchomiony!

25.04.2022autor: Patrycja Bernat

Rada Ministrów opublikowała rozporządzenie 22 kwietnia 2022 roku w związku z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostawczej dla producentów jabłek.

W sprawie realizacji przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z uruchomieniem nadzwyczajnej pomocy dla producentów jabłek zostało opublikowanie Rozporządzenie Rady Ministrów w dniu 22 kwietnia 2022 roku.

W dniu dzisiejszym 25 kwietnia 2022 roku został uruchomiony mechanizm „Nadzwyczajna pomoc dostawcza dla producentów jabłek”

Do Centrali ARiMR złożyć zgłoszenie mogą te zakłady przetwórcze, które są zainteresowane zakupem jabłek w ramach tego mechanizmu.
Podstawą uczestnictwa jest posiadanie urządzeń do produkcji oraz prowadzenie działalności w tym zakresie, składowanie, konfekcjonowania i obrotu produktami rolno – spożywczymi na terenie Polski oraz prowadzenie działalności w zakresie przetwórstwa owoców i warzyw.

r e k l a m a

Jakie dokumenty są potrzebne?

Do centrali ARIMR należy złożyć:

  • Zgłoszenie zakładu przetwórczego do udziału w mechanizmie „Nadzwyczajna pomoc dostawcza dla producentów jabłek” za pomocą poczty elektronicznej na adres pomoc_dostosowawcza@arimr.gov.pl do dnia 28.04.2022 r. Data zgłoszenie jest równoznaczna z datą wpływu w formie skanu na podany adres.

Gdzie pojawi się lista zgłoszonych zakładów?

29.04. 2022 r. na stronie internetowej ARiMR pojawi się lista zgłoszonych zakładów przetwórczych.

Co warto jeszcze wiedzieć?

  • pomoc finansowa przysługiwać będzie producentowi jabłek lub organizacji producentów owoców i warzyw;
  • warunkiem uczestnictwa jest realizacja przez producenta jabłek działań prośrodowiskowych w gospodarstwie;
  • pomoc udzielana jest w odniesieniu do ilości jabłek sprzedawanych przez producenta lub organizację;
  • maksymalna ilość jabłek, do których może zostać udzielona pomoc, wynosi 200 000 ton.
  • prezes ARiMR na stronie Agencji umieści informację o dacie zakończenia realizacji dostaw jabłek, które będą mogły zostać objęte pomocą;
  • wysokość pomocy ustala się jako iloczyn jabłek kwalifikujących się do pomocy wyrażonej w kilogramach oraz stawki pomocy, która wynosi 0,30 zł/kg;
  • pomoc udzielana w odniesieniu do ilości jabłek o jakości minimalnej wymaganej dla klasy II określonej w normie handlowej dla jabłek (art. 3 rozporządzenia 543/2011);
  • Producent jabłek albo organizacja producentów składa wnioski o udzielenie pomocy w terminie do dnia 30 czerwca 2022 r.
Więcej informacji TUTAJ
gov.pl
fot. envatoelements
autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ostatni dzień dostaw jabłek do zakładów przetwórczych

23 czerwca 2022 roku to ostatni dzień dostaw jabłek do zakładów przetwórczych.

czytaj więcej

Nadzwyczajna pomoc dla producentów jabłek. Ponad 70% limitu wykorzystane

Od dnia 2 maja 2022 roku, czyli dnia uruchomienia mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek” do dnia 12 czerwca 2022 roku, do zgłoszonych do ARiMR zakładów przetwórczych trafiło 148 931 533,40 kg jabłek, co stanowi 74,47 proc. puli jabłek objętych tym wsparciem.

czytaj więcej

Prezydent podczas wizyty w Kairze poruszył problem polskich jabłek

Prezydent Andrzej Duda podczas ostatniego dnia pobytu w Egipcie podsumował rozmowy i spotkania, jakie odbył podczas oficjalnej wizyty w Kairze. Poruszony został między innymi problem polskich jabłek.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)