Tani węgiel dla rolników! PGG sprzeda im 600 tys. ton - gdzie można go kupić?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Tani węgiel dla rolników! PGG sprzeda im 600 tys. ton - gdzie można go kupić?

20.10.2022autor: Karol Pomeranek

W ramach wcześniejszej zapowiedzi o skierowaniu w trybie kryzysowym wolumenu 600 tys. ton węgla dla polskich rolników, Polska Grupa Górnicza wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz Ministerstwem Rolnictwa uruchamia program sprzedaży miałów energetycznych dla krajowego rolnictwa.

Oferta dla producentów rolnych, których źródła grzewcze są zasilane węglem kamiennym 

Program – jak podaje MRiRW – jest skierowany dla producentów rolnych, których źródła grzewcze są zasilane węglem kamiennym, a sprzedaży będzie podlegać miał energetyczny o wartości opałowej 19-23 MJ/kg.

PGG S.A. uruchamia specjalną stronę internetową do obsługi sprzedaży węgla dla producentów rolnych z opcją rejestracji i obsługi zgłoszeń. Na tej stronie udostępniony jest m.in. szczegółowy regulamin programu sprzedaży, a także elektroniczny system składania wniosków o zakup miału na potrzeby produkcji rolnej. Wymagane w procedurze zakupowej dokumenty będzie można składać również w wersji elektronicznej – podkreśla w komunikacie resort rolnictwa.

Cena za tonę miału bez marży pośredników

W jakiej kolejności będą rozpatrywane wnioski rolników? Jak tłumaczy resort, według napływu zgłoszeń. 

Według zapewnień Ministerstwa Rolnictwa, każdy z zarejestrowanych wnioskodawców otrzyma od PGG ofertę zakupu z jednolitą dla wszystkich uczestników programu ceną sprzedaży, uwzględniającą aktualne wskaźniki rynkowe, skalkulowane z wyłączeniem marż pośredników i innych kosztów wynikających z wydłużonego łańcucha dystrybucji węgla

– W ofercie zostaną wyszczególnione m.in. miejsce odbioru opału, jego ilość, cena oraz parametry jakościowe węgla – czytamy.
Wniosek o zakup miału energetycznego można złożyć TUTAJ.

fot. Envato Elements
autor Karol Pomeranek

Karol Pomeranek

<p>dziennikarz w dziale PWR Online</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zarządzanie gospodarstwem rolnym: który program wybrać?

Rosnące koszty produkcji, zmieniające się wymogi oraz przepisy dotyczące prowadzenia gospodarstwa rolnego sprawiają, że rolnicy coraz częściej sięgają po oprogramowania, które pomagają im to wszystko spinać. To, na jakie rozwiązanie się decydują, zależy głównie od tego, jaki rodzaj produkcji prowadzą, jaka jest jego skala oraz cel, jaki chcą osiągnąć. Przyjrzyjmy się oprogramowaniom zaprezentowanym podczas szkolenia przeprowadzonego 14 listopada przez poznański oddział Centrum Doradztwa Rolniczego.

czytaj więcej
Aktualności

Dodatek węglowy po 3 listopada. Zobacz, czy możesz uzyskać pieniądze i jak kupić węgiel od gminy

Znowelizowane przepisy ustawy o dodatku węglowym weszły w życie 3 listopada. Co się zmieniło? Kto otrzyma środki finansowe? Czy można ponownie składać wnioski i co z deklaracjami CEEB (Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków)? Na jakich zasadach gminy będą dystrybuowały węgiel i za ile?

czytaj więcej
Aktualności

600 tys. ton węgla dla rolników - nie wszyscy skorzystają, rezerwa za mała?

  600 tys. ton węgla będzie skierowanych tylko do rolników. Dystrybucją zajmie się Polska Grupa Górnicza. Niestety rząd przyznaje, że kłopoty z węglem będą trwały latami. Z kolei Sejm przyjął wczoraj szereg przepisów, które mają złagodzić kryzys energetyczny.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)