Powodzie w Sudanie: rolnicy stracili tysiące zwierząt i ton zbóż
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Powodzie w Sudanie: rolnicy stracili tysiące zwierząt i ton zbóż

01.01.2022

W Sudanie Południowym szalejące powodzie powodują gigantyczne straty w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Informuje o tym agencja prasowa Anadolu powołując się na raport Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Rolnicy jeszcze nie podnieśli się po poprzednich słabych latach.

- Wstępna analiza FAO pokazuje, że około 65,1 tys. hektarów gruntów uprawnych zostało uszkodzonych z powodu powodzi, z szacowaną stratą 37 624 ton zbóż – pisze Anadolu.

Według ekspertów ONZ ponad 835 tys. osób zostało dotkniętych powodziami w ośmiu z dziesięciu stanów Sudanu Południowego. Najbardziej ucierpiały stany Jongley, Unity i Nil Górny.

- Większość osób dotkniętych powodzią ma trudności z przetrwaniem, ponieważ skutki powodzi z poprzednich lat nie zostały jeszcze przezwyciężone, a nowy napływ wody pogarsza sytuację, czyniąc perspektywę odbudowy trudną, jeśli nie niemożliwą – informuje FAO.

Ponadto w wyniku powodzi w tym roku w ośmiu stanach kraju afrykańskiego zginęło 795,5 tys. zwierząt gospodarskich - bydła, kóz i owiec, a także „nieokreślona liczba drobiu, psów i osłów”.

Według szacunków Światowego Programu Żywnościowego (WFP) 2,5 mln osób w Sudanie Południowym znajduje się w sytuacji kryzysowej, z czego 108 tys. osób już odczuwa warunki podobne do głodu. Kolejne 4,7 mln południowosudańczyków znajduje się w sytuacji kryzysowej zbliżonej do nadzwyczajnej. Sytuacja bezpieczeństwa żywnościowego w kraju jest najgorsza od czasu uzyskania przez Sudan Południowy niepodległości w lipcu 2011 roku.

mk

Fot. TT FAO in South Sudan
FAO in South Sudan
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Chlewnie na 180 świń zamienili na oborę. To był strzał w dziesiątkę

Jeszcze kilka lat temu w gospodarstwie państwa Skoczylasów dominowała trzoda chlewna. Bydło mleczne stanowiło tylko część utrzymywanych zwierząt. Koniunktura sprawiła, że bardzo szybko chlewnia została przerobiona na oborę, którą stopniowo zapełniano krowami i po 3 latach potrzebna była jej rozbudowa.

czytaj więcej

Plaga ciem w Afryce

Wiele regionów Afryki dość regularnie cierpi z powodu różnych zagrożeń, czy to pogodowych, czy też tych spowodowanych np. przez zmasowany atak owadów.

czytaj więcej
Aktualności

„Piątka dla zwierząt” znów na tapecie. Jakie zmiany się szykują?

Czy w nowym parlamencie wrócą pomysły z „Piątki dla zwierząt”? Takie zapowiedzi słychać już z ust niektórych posłów przyszłej koalicji rządowej. Hodowcy zwierząt przestrzegają przed niszczeniem polskiego rolnictwa i przypominają jak skończyły się poprzednie próby wprowadzenia zakazów...  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)