Jak odwołać się od decyzji ARiMR?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak odwołać się od decyzji ARiMR?

21.10.2023autor: Patrycja Bernat

Wielu rolników składa każdego roku wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, niestety w niektórych przypadkach, spotykają się oni z decyzją odmowną. Jak odwołać się od decyzji ARiMR?

Ile czasu ma rolnik na odwołanie się od decyzji ARiMR?

Rolnik, który otrzymał przykładowo negatywne rozpatrzenie swojego wniosku, może się od tej decyzji odwołać. Aby to zrobić, trzeba złożyć stosowny dokument do dyrektora odpowiedniego oddziału regionalnego ARiMR, za pośrednictwem tego organu, który decyzję wydał, a więc najczęściej biura powiatowego Agencji. Koniecznie trzeba pamiętać, że na odwołanie jest najczęściej - zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego - 14 dni od dnia doręczenia pisma.

Przykładowe pismo odwołania od decyzji. Co musi zawierać?

Poniżej prezentujemy przykładowe pismo odwołania od decyzji ARiMR w sprawach pomocy dla rolników dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.

Pismo powinno zawierać w pierwszej kolejności podstawowe dane takie jak:
  • miejscowość oraz datę, dane podmiotu/rolnika, który składa odwołanie, czyli imię, nazwisko oraz miejsce zamieszkania,
  • następnie należy wskazać organ, do którego adresowane jest pismo oraz organ pierwszej instancji, który decyzję wydał,
  • podajemy także numer decyzji, do której odnosimy się w naszym odwołaniu i datę jej wydania,
  • pismo powinno zawierać odniesienie do wydanej decyzji, następnie piszemy wniosek o jej uchylenie oraz odpowiednie uzasadnienie.
Poniżej znajduje się przykładowy wzór takiego pisma, ten pochodzi ze strony Kujawsko-pomorskiej Izby Rolniczej i dotyczy pomocy dla rolników dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.



kpir/kancelaria-libero/ARiMR
Fot: Envato Elements
autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dopłaty, PROW i VAT

Dopłaty do materiału siewnego – ponad połowa rolników otrzymała wsparcie finansowe!

Rolnicy zagrożeni utratą płynności finansowej do 14 sierpnia br. mogli ubiegać się o przyznanie dopłat do materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Do tej pory na konta 33,3 tys., rolników wpłynęła już znaczna kwota.

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Zaliczki i dopłaty bezpośrednie 2023. O co najczęściej pytają rolnicy?

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe złożyło w tym roku ponad 1,24 mln rolników. W tym roku kwota środków zarezerwowanych na ten cel sięga blisko 17 mld złotych. Czy wszyscy otrzymają zaliczki na konto? Kto będzie musiał poczekać na pieniądze najdłużej? Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez rolników pytania!

czytaj więcej
Aktualności

„Piątka dla zwierząt” znów na tapecie. Jakie zmiany się szykują?

Czy w nowym parlamencie wrócą pomysły z „Piątki dla zwierząt”? Takie zapowiedzi słychać już z ust niektórych posłów przyszłej koalicji rządowej. Hodowcy zwierząt przestrzegają przed niszczeniem polskiego rolnictwa i przypominają jak skończyły się poprzednie próby wprowadzenia zakazów...  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)