Agroakademia z bankiem BNP Paribas
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Agroakademia z bankiem BNP Paribas

26.11.2020autor: Grzegorz Ignaczewski

To już piąta edycja merytorycznych spotkań dla osób związanych z agrobiznesem, podczas których współpracujący z Bankiem eksperci dzielą się wiedzą na aktualne tematy dotyczące rolnictwa. W tym roku konferencje będą miały formułę online.

- W ramach piątej edycji Agro Akademii skupiliśmy się na tematach poświęconych analizie i bliższemu spojrzeniu na światowe trendy, które obserwujemy także w Polsce. Każdą konferencję w ramach tego cyklu adresujemy m.in. do gospodarstw rolnych, firm z otoczenia agrobiznesu, zarówno naszych klientów, jak i osób, które są zainteresowane tematami związanymi właśnie z sektorem rolnym – zachęca Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro Banku BNP Paribas.
Chcemy podzielić się globalną wiedzą i doświadczeniem, które – mamy nadzieję – pomogą naszym polskim partnerom podejmować trafne i świadome decyzje ukierunkowane na rozwój i innowacyjność w ich biznesach. Jako „Bank zmieniającego się świata” liczymy, że do pozytywnych zmian zachęcimy także naszych klientów – dodaje Maciej Piskorski.
Hasło tegorocznej edycji Agro Akademii to „Zrównoważony biznes”. Cykl obejmie cztery spotkania online. Będą poświęcone wyzwaniom, przed którymi staje polskie rolnictwo w obliczu zmian klimatycznych skutkujących pogarszającą się jakością gleby oraz deficytem wody na terenach rolniczych, a także w obliczu epidemii wpływającej na utrudnienia w logistyce i dystrybucji produktów rolnych oraz zmian w nawykach konsumenckich przejawiających się, m.in. w coraz bardziej świadomych zakupach.
Terminy i tematy spotkań:
  • 26 listopada 2020 r. – Owoce, hit eksportowy?
  • 2 grudnia 2020 r. – Wyzwania branży mięsnej
  • 9 grudnia 2020 r. –  Woda i gleba w kontekście zmian klimatycznych
  • 16 grudnia 2020 r. – Przyszłość wspólnej polityki rolnej (WPR) – innowacje i wyzwania

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.agroakademia.com.pl, na której znajdują się szczegóły dotyczące wydarzenia.
autor Grzegorz Ignaczewski

Grzegorz Ignaczewski

<p>redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

W jaki sposób Fundusz Gwarancji Rolnych zabezpieczy spłatę kredytu?

Gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorstwa przetwórstwa rolno-spożywczego (MŚP) mają możliwość korzystania ze wsparcia Funduszu Gwarancji Rolnych.

czytaj więcej
Aktualności

„Piątka dla zwierząt” znów na tapecie. Jakie zmiany się szykują?

Czy w nowym parlamencie wrócą pomysły z „Piątki dla zwierząt”? Takie zapowiedzi słychać już z ust niektórych posłów przyszłej koalicji rządowej. Hodowcy zwierząt przestrzegają przed niszczeniem polskiego rolnictwa i przypominają jak skończyły się poprzednie próby wprowadzenia zakazów...  

czytaj więcej
Aktualności

Szykuje się protest na granicy ukraińskiej – polscy przewoźnicy ze zgodą na blokadę

Polscy przewoźnicy 6 listopada br. rozpoczną protest na granicy z Ukrainą. Organizatorzy otrzymali oficjalną zgodę na blokadę, która może potrwać nawet dwa miesiące. Skoncentrowana będzie ona na trzech głównych przejściach granicznych. Jakie postulaty postawili?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)