Zgniatacze ziaren od firmy Kemper
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zgniatacze ziaren od firmy Kemper

25.06.2019autor:

Firma Kemper przejmuje prawa do dystrybucji zgniataczy ziaren produkowanych przez firmę Scherer Inc. Oferowane podzespoły będą dostępne dla większości marek w Europie oraz na Bliskim Wschodzie, w krajach WNP, Azji i Ameryce Południowej. Od roku John Deere instaluje zgniatacze amerykańskiego producenta w swoich sieczkarniach.

Scherer Inc. z siedzibą w Południowej Dakocie, USA, produkuje zgniatacze i walce do sieczkarni polowych i stacjonarnych młynów zbożowych. Umowa z firmą Kemper pozwoli rozszerzyć zasięg produkcji poza Amerykę Północną oraz rozszerzy ofertę marki, która dotychczas słynęła z produkcji bez rzędowych przystawek i podbieraczy do sieczkarni samojezdnych.

- Ta umowa pozwala nam rozszerzyć portfolio produktów Kemper dla sieczkarni polowych, aby lepiej obsługiwać naszych klientów - powiedział Georg Wigger, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. 
- Po dogłębnej ocenie globalnego rynku sieczkarni polowych zdecydowaliśmy, że produkty firmy Scherer są najskuteczniejszym sposobem służenia naszym klientom i poszerzenia naszej ogólnej oferty produktowej

Produkcja wg. projektu Kempera

Scherer będzie produkować nowe zgniatacze zgodnie ze specyfikacjami projektowymi Kemper. Wszystkie komponenty są produkowane dla Kemper w wymiarach metrycznych i podlegają ścisłej kontroli jakości. Zgniatacze są sprzedawane w kolorze marki Kemper pod nazwą produktu ProfiCracker.
ProfiCracker firmy Kemper charakteryzuje się wytrzymałymi komponentami, takimi jak walce, wały i łożyska. Specjalna powierzchnia walców TwinCut zapewnia obróbkę ziarna nawet przy dużych długościach cięcia. Łożyska są stale smarowane i chłodzone mgłą olejową co przekłada się na ich dłuższą żywotność. Inną szczególną cechą jest pomiar temperatury na łożyskach, który umożliwia ciągłe monitorowanie funkcji łożyska, a tym samym ostrzega użytkownika o wyższych temperaturach, które wskazują na ewentualną awarię. Dzięki temu możliwe jest planowanie napraw zapobiegawczych, co pozwala uniknąć poważnych uszkodzeń i niepożądanych przestojów w terenie. Opatentowana obudowa procesora z otwieraną ramą umożliwia łatwy dostęp do zgniatacza, upraszczając tym samym konserwację. Zgniatacz można szybko otworzyć, dzięki czemu można łatwo wymieniać walce. Produkty Kemper w Polsce są dystrybuowane za pośrednictwem generalnego importera, firmy Korbanek z Tarnowa Podgórnego. Nowe zgniatacze ziaren będą dostępne od 2020r.

opr. łs
fot. firmowe

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zakupy ON: rolnik nie potrzebuje hasła, loginu i numeru w PUESC

Czy przewóz ON do rolnika jako podmiotu prowadzącego gospodarstwo rolne w statusie rolnika ryczałtowego i rolnika czynnego podatnika podatku VAT – podlegają zgłoszeniu?

czytaj więcej

Farmsy zlokalizuje maszynę na polu

Polski producent nawigacji rolniczych Agrospot wprowadza nowy produkt do oferty. Podczas tegorocznych targów Opolagra, firma zaprezentowała prosty lokalizator o nazwie Farmsy. Urządzenie jest dedykowane dla usługodawców, ponieważ dzięki niemu w każdej chwili mają podgląd, gdzie znajduje się ich sprzęt i jak długo pracuje.

czytaj więcej

JCB Fastrac popędził ponad 166 km/h

JCB ustanowił brytyjski rekord prędkości wśród ciągników. Na lotnisku Elvington położonym ok.10 km na południowy wschód od miasta York, Fastrac popędził 166,69 km/h (103,6 mph). Za sterami zasiadł inżynier i zarazem prezenter telewizyjny Guy Martin. Pobił poprzedni rekord 140,45 km/h (87,27 mph) ustanowiony w marcu 2018 roku przez Track-Tor podczas kręcenia jednego z odcinków programu Top Gear.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)