Rosyjski rynek maszyn rolniczych przekracza oczekiwania
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rosyjski rynek maszyn rolniczych przekracza oczekiwania

17.07.2020autor: Piotr Jurek

Wspólnie o rynku rolniczym w Rosji rozmawiali rosyjscy przedstawicie dealerów i członkowie niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn Rolniczych.




Rosyjski rynek w czasach pandemii

Dr Bernd Scherer, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Producentów Maszyn Rolniczych (VDMA) wskazuje, że wzrost sprzedaży maszyn rolniczych w Rosji w pierwszej połowie roku zapewniała ciągła potrzeba inwestycji w rolnictwo. Może to się wydawać zaskakujące w obliczu pandemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych oraz spadku wartości rubla. Podczas dyskusji członkowie Stowarzyszenia Producentów oraz rosyjskiego stowarzyszenia dealerów (ACXOD) zgodnie stwierdzili, że ciągła presja na mechanizację rosyjskiego rolnictwa wywiera pozytywny wpływ na biznes nawet w czasach kryzysu.

Słupki w górę, ale nie dla wszystkich

Jak dotąd najwyższa dynamika wzrostu obserwowano w segmencie ciągników z silnikami o mocy powyżej 150 KM oraz w segmencie maszyn do pielęgnacji roślin i upraw. Rosyjscy dealerzy podobnie oceniają sytuację: większość z nich spodziewa się, że sprzedaż pozostanie stabilna na poziomie z poprzedniego roku, a ok. 25% sprzedawców przewiduje nawet wzrost o 10–20% w stosunku do roku poprzedniego. Pierwsza połowa roku była mniej przychylna dla dostawców technologii transportowych.

Sprzedawcy muszą wyjść naprzeciw potrzebom klientów

Dirk Stratmann, przewodniczący grupy roboczej ds. eksportu na rynki WNP (Wspólnota Niepodległych Państw), czyli dawnych republik Związku Radzieckiego twierdzi, że rosyjscy klienci oczekują całościowych rozwiązań dostosowanych do potrzeb danego procesu produkcyjnego. Skupianie się tylko na pojedynczej maszynie i jej osiągach już przestaje być wystarczające.

- Musimy wspierać rolników za pomocą inteligentnych systemów, w celu utrzymywania wydajności produkcji nawet w trudnych warunkach pogodowych. Obejmuje to zagregowane maszyny, które stale komunikują się ze sobą w ramach łańcucha produkcyjnego, a także zaawansowane systemy zarządzania flotą - podsumował Dirk Stratmann.


opr. pj
fot. Jakubek

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Pobierz drugą część testu 7 pras wielkogabarytowych

Udostępniamy drugą część testu siedmiu pras wielkogabarytowych. Przyjrzymy się szczegółom poszczególnych modeli, w tym m.in wymiarom, masie i cechom szczególnym.

czytaj więcej

Horsch wprowadza 3-metrowego Focusa TD!

Wczoraj na Twitterze Philipp Horsch poinformował o pierwszym 3-metrowym Focusie, który opuścił fabrykę i wyjechał do klienta. To długo wyczekiwana 3-metrowa wersja agregatu do uprawy pasowej. Pierwsze maszyny demo pojawią się w Polsce po żniwach! Tymczasem mamy kilka zdjęć prosto z fabryki!

czytaj więcej

Pobierz za darmo test 7 pras wielkogabarytowych

Żniwa za pasem, więc warto wrócić do testu 7 pras wielkogabarytowych. Podbierz za darmo w wersji elektronicznej!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)