Rekordowa produkcja ładowaczy czołowych
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rekordowa produkcja ładowaczy czołowych

03.05.2022autor: Adam Płachta

Francuski producent ładowaczy czołowych, firma M-extend może zaliczyć miniony rok do udanych. Już w listopadzie 2021 r. padł rekordowy wynik 10 000 gotowych ładowaczy. Firma zakończyła rok z liczbą 11 308 sztuk.

Rekord i zmiany

Listopad zeszłego roku to nie tylko rekord w liczbie wyprodukowanych ładowaczy, ale również zwiastun zmiany nazwy firmy. Wtedy właśnie marki MX, Manip (dostępna tylko we Francji) i Mach Connector połączyły siły pod wspólnym szyldem M-extend.

- Nie ma zmian w marce MX. Ruch ten jest natomiast częścią planu zwiększenia udziału w rynku zagranicznym i rozwoju współpracy z producentami ciągników. Ważne było, aby nazwa odzwierciedlała chęć wzrostu (extend – wzrastać, poszerzać) i łączyła naszych pracowników pod jednym szyldem" - komentuje Marie Villain z działu marketingu M-extend France.


Imponujące liczby

MX wyposaża obecnie w ładowacze 7500 różnych modeli ciągników o mocy od 15 do 300 KM. Z usług francuskiej firmy korzysta 45 różnych marek, a co roku opracowywane jest około 150 wsporników. W ubiegłym roku najpopularniejsza była seria T400 (najlepiej sprzedającym się modelem jest T412).

Podstawy międzynarodowego rozwoju rozpoczęły się dekadę temu wraz z otwarciem dwóch fabryk w Indiach (2012) i Brazylii (2014), aby sprostać specyficznym wymaganiom klientów na tych dwóch głównych rynkach.

Firma MX jest obecna w 64 krajach. Europa, a w szczególności Francja, pozostaje kluczowym rynkiem. Inne ważne rynki to Niemcy i Wielka Brytania, gdzie firma posiada filie handlowe zajmujące się dystrybucją jej asortymentu. Ważnymi rynkami są także Nowa Zelandia, Australia, Polska, Włochy, Hiszpania i Belgia.

71 lat w branży

Fabryka została założona w 1951 r. przez Louisa Mailleux (początkowo produkującego pługi), pierwszy ładowacz czołowy Mailleux została wyprodukowana w 1963 r. Cięcie, obróbka mechaniczna, składanie, spawanie, obróbka powierzchni, malowanie i montaż odbywają się w zakładzie o powierzchni 46 000 m² zlokalizowanym w Bretanii.

Firma M-extend ma również podpisane umowy handlowe z markami Iseki France, Claas i Kubota w Europie. Najnowszym partnerem jest Case IH i firma M-extend jest przekonana, że pozwoli jej to na dalszy wzrost rocznej liczby narzędzi MX. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną i ograniczone dostawy surowców, firma twierdzi, że prognozowanie, ile nowych ładowaczy wyprodukuje w tym roku, jest ciężkie do określenia.

 

opr. ap

fot. firmowe

autor Adam Płachta

Adam Płachta

redaktor magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

agrirouter: DKE-Data otwiera się na nowe możliwości

Pod hasłem "Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego" DKE-Data otwiera się jeszcze bardziej.

czytaj więcej

Nexat wykona każdą pracę na polu!

Nexat to nowoczesny nośnik narzędzi, który jest podstawą nowatorskiej koncepcji parku maszyn do produkcji roślinnej. Czy dzięki wymiennym modułom jest w stanie wykonać każdą pracę na polu?

czytaj więcej

Premiera serii 6R podczas Drzwi Otwartych John Deere!

John Deere Polska wraz z dealerami zaplanował serię pokazów w 16 lokalizacjach rozsianych po całej Polsce. Najważniejszym punktem Drzwi Otwartych będzie prezentacja nowej serii ciągników 6R, o których pisaliśmy w profi 3-2022. Mieliśmy okazję wykonać nimi kilka rund po lotnisku w Bednarach. Oto relacja filmowa.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)