Precyzyjna aplikacja gnojowicy: John Deere i Vogelsang
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Precyzyjna aplikacja gnojowicy: John Deere i Vogelsang

11.12.2019autor: Jan Józefowicz

Inicjatywa na rzecz zrównoważonego nawożenia organicznego. Dokładność dozowania to +/- 3 cm.



John Deere i Vogelsang rozpoczęły wspólny projekt promujący zrównoważone stosowanie nawozów organicznych. Połączenie sekcji kontroli John Deere i automatycznego systemu kontroli sekcji Comfort Flow Control (CFC) firmy Vogelsang umożliwia bardzo precyzyjne rozprowadzanie gnojowicy.

Dozowanie bez nakładek

Wspólny projekt technologiczny John Deere i Vogelsang pokazuje w praktyce, jak dokładnie można aplikować gnojowicę za pomocą nowego systemu BlackBird Vogelsang z automatycznym sterowaniem sekcji szerokości CFC i precyzyjnymi rozdzielaczami ExaCut ECQ. Sterownik sekcyjny John Deere obsługiwany za pomocą wyświetlacza 4. generacji w kabinie, automatycznie i precyzyjnie otwiera i zamyka poszczególne węże systemu w zależności od danych dotyczących pozycji GPS cysterny. Zmniejsza to do minimum nakładki i błędy, a tym samym pozwala uniknąć nadmiernej lub niedostatecznej podaży roślinom składników odżywczych.

Sterowanie wylotem gnojowicy

Vogelsang opracował także nową technologię zaworów, z miechami powietrznymi w wylotach węży urządzeń rozrzucających. Napompowane mieszki powietrzne zamykają poszczególne sekcje belki lub grupy sekcji belki, dzięki czemu operator może w celu zwolnienia odpowiednich wylotów węża wypuszczać powietrze. Ta elektropneumatyczna kontrola poszczególnych węży umożliwia szybkie i precyzyjne operacje przełączania. Belki aplikacyjne są dostępne w wersjach ze sterowaniem pojedynczym wężem lub ze sterowaniem wylotami węża połączonymi w sekcje.

Aż 255 sekcji

Kontrola sekcji John Deere jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi satelitarnymi sygnałami korekcyjnymi, od darmowego SF1 po precyzyjny i powtarzalny sygnał RTK. Pozwala to w pełni automatycznie sterować maksymalnie 255 sekcjami belki z dokładnością do +/- 3 cm we wcześniej zdefiniowanych obszarach pola.

Certyfikat DLG

Tak precyzyjne aplikowanie gnojowicy jest możliwe dzięki pełnej integracji obu systemów z terminalem obsługowym John Deere umożliwia Section Control i CFC. Dodatkowa integracja czujnika nawozu HarvestLab 3000 umożliwia ciągły pomiar składników pokarmowych w gnojowicy, dzięki czemu można stosować nie tylko m3/ha, ale także kg/ha N, P i K, jak w przypadku nawozów mineralnych. Czujnik HarvestLab posiada certyfikat DLG do pomiaru dokładności za pomocą N i P, który gwarantuje tak wysoki poziom dokładności, co akredytowane laboratoria.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zakwaszanie gnojowicy kwasem siarkowym – Vogelsang współpracuje z BioCover

Firma Vogelsang współpracuje z duńską firmą BioCover, która oferuje system SyreN. Jego zadaniem jest jest stabilizacja gnojowicy przy użyciu kwasu siarkowego.

czytaj więcej

Kotte rozszerza ofertę narzędzi do aplikacji gnojowicy

Niemiecki producent maszyn do transportu i dystrybucji gnojowicy – firma Kotte – uzupełnia portfolio produktów o lekką i krótką bronę talerzową do aplikacji nawozów płynnych. 

czytaj więcej

Raport profi: nowa seria John Deere 6M

John Deere na ostatniej wystawie Agro Show w Bednarach zapowiedział, że nowa seria 6M zastąpi starsze 6MC i 6RC. W praktyce nie oznacza to jednak mniejszego wyboru dla kupującego. Wręcz przeciwnie, w tym zakresie mocy będzie teraz większy asortyment niż wcześniej.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)