Nowy Challenger serii MT800
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowy Challenger serii MT800

03.01.2021autor: Jan Józefowicz

AGCO przedstawia nowe ciągniki gąsienicowe.

Najmocniejsza linia ciągników gąsienicowych firmy Challenger zapewnia większą moc, oferując jednocześnie innowacje poprawiające wydajność na polu. AGCO przedstawia te ciągniki odbiorcom w Ameryce Północnej.

Doświadczenie ma znaczenie

Korzystając ze sprawdzonych rozwiązań i 30-letniego doświadczenia AGCO w ciągnikach gąsienicowych wprowadza m.in.:

  • nowe kombinacje silnika i przekładni,
  • ulepszony układ gąsienic i podwozia,
  • więcej opcji hydraulicznych i zaczepów, 
  • przeprojektowaną kabinę. 

Silniki MAN 15,2 l i 16,2 l

Seria MT800 to cztery modele z silnikami MAN. Wersja MT851 dysponuje mocą 511 KM, MT856 ma 564 KM, a MT862 nawet 618 KM. W tych ciągnikach pracują 15,2-litrowe, 6-cylindrowe silniki wysokoprężne. Czwarty, najmocniejszy Challenger MT867 o mocy 673 KM ma również sześciocylindrowy silnik, ale o pojemności 16,2 l. 

Oszczędność paliwa

Silniki pracujące w zakresie od 1000 do 1700 obr./min we współpracy z przekładnią AccuDrive zapewniają maksymalny moment obrotowy od 1100 do 1450 obr./min. Dzięki temu można zaoszczędzić na paliwie. Tractor Management System (TMS) automatycznie kontroluje prędkość obrotową silnika i przełożenie w celu zapewnienia stałej prędkości jazdy. Przekładnia optymalizuje zużycie paliwa w zależności od obciążenia. Zasada jest taka: jeśli nie jest potrzebny duży moment obrotowy, to układy ciągnika pozwalają jeszcze bardziej zaoszczędzić na paliwie.

r e k l a m a

Komfort pracy

Poprawę komfortu kierowcy zarówno na polu, jak na drodze zapewnia zawieszenie Challenger SmartRide. Przednia oś z sztywnymi drążkami jest połączona z podwoziem za pomocą układu zawieszenia, który wykorzystuje sprężyny śrubowe z gumowymi amortyzatorami. Opcjonalny system poziomowania obciążenia, SmartRide +, integruje cylindry hydrauliczne w sprężynach, umożliwiając kontrolę nachylenia ciągnika. Pomaga to nie tylko w utrzymaniu prawidłowej geometrii narzędzia i układu zawieszenia, ale zapewnia także wyższy komfort jazdy, bo skok zawieszenia jest zoptymalizowany.

Fotel i podłokietnik

Podczas zakupu ciągnika można zdecydować się na jeden z trzech foteli z amortyzacją pneumatyczną wyposażony w obicie z materiału, ze skóry i z ogrzewaniem lub skórzaną z ogrzewaniem i wentylacją. Z fotelem zintegrowany jest regulowany wielofunkcyjny podłokietnik z 10,4-calowym Challenger AccuTerminal, który zapewnia dostęp do elementów sterujących ciągnikiem i narzędziem.

Inteligentne wskazówki

Opcje pakietu inteligentnych wskazówek dotyczących rolnictwa w przewodniku Challenger Guide pozwalają traktorzyście podłączyć ciągnik serii MT800 do wielu systemów dostępnych na rynku. Na przykład systemy takie jak Challenger Guide Contour Assistant i automatyczna sekwencja obsługi TI Headland oszczędzają czas i poprawiają jakość pracy, zwłaszcza na uwrociach. Moduł łączności AGCO umożliwia komunikację z Challenger Connect, systemem telemetrycznym serii MT800, upraszczając zarządzanie flotą i szybko identyfikując kody błędów.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Własny prąd z paneli fotowoltaicznych

Elektromobilność to hasło popularne w branży motoryzacyjnej, ale także w rolnictwie pojawiają się maszyny elektryczne. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możemy sami produkować do nich paliwo. 

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Jeden traktor do wielu zadań

Funkcjonalność traktorów ogrodowych Al-Ko sprawia, że są sprzętem wielozadaniowym, co pozwala im zastąpić w ogrodzie kosiarkę, pług, walec, a nawet siewnik.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)