Nowa generacja zbiorników Kverneland f-drill
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowa generacja zbiorników Kverneland f-drill

01.07.2022autor: dr Artur Jakubek

Nowy zbiornik czołowy f-drill marki Kverneland może współpracować z różnymi narzędziami do wysiewu nasion i nawozu.


Kverneland zaprezentował dwie nowe wersje przedniego zbiornika różniące się gabarytami. Mniejszy f-drill compact ma pojemność 1600 l, a większy f-drill maxi pomieści aż 2200 l. W wyposażeniu standardowym jest jeden aparat wysiewający Eldos, który może dozować zarówno nasiona, jak i nawóz. Do większych dawek są dwa aparaty Eldos, które rozdzielają do 400 kg/ha nawozu lub nasion. 

–  f-drill został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu rolnikom i usługodawcom uniwersalnego zbiornika, który pasuje do wszystkich systemów uprawy - podkreśla Sebastian Koers, product manager w Kverneland Group Soest. – Ten przedni zbiornik jest gotowy do współpracy z różnymi narzędziami i do pracy w różnych szerokościach roboczych. Można stosować szeroką gamę drobnych i większych nasion oraz nawozów. Możliwy jest siew i nawożenie w jednym przejeździe, a także łączne stosowanie nasion i roślin towarzyszących – podsumowuje Sebastian Koers.

Wszechstronny

Wiosną Kverneland f-drill można używać jako zbiornika nawozu z Optima F lub w połączeniu z Kultistrip do uprawy pasowej. Równie dobrze sprawdzi się jako dodatkowy zbiornik na nasiona do siewu poplonów lub zbóż jarych w połączeniu z agregatem uprawowo-siewnym e-drill. Z kolei po sprzężeniu z broną wirnikową, stworzy kompaktowy agregat siewny o szerokości roboczej od 3 do nawet 6 m.

Łatwe manewrowanie

Czołowy zbiornik f-drill poprawia również równomierne rozłożenie masy siewnika na przednią i tylną oś ciągnika, co zwiększa przyczepność kół i możliwości manewrowania, a specjalny kształt zbiornika zapewnia kierowcy dobry widok do przodu. Zamontowany pod zbiornikiem czołowym oponowy wał zagęszczający jest sterowny i ma możliwość podnoszenia, co według firmy Kverneland zmniejsza zapotrzebowanie na moc ciągnika ograniczając jednocześnie spalanie. F-drill dostępny jest również w wersji z ISOBUS i z dodatkowymi obciążnikami. 

Łatwe połączenie

Dzięki wyposażeniu w ISOBUS, zbiornik f-drill można łatwo podłączyć do ciągnika kompatybilnego z tym standardem, co umożliwia obsługę aparatów wysiewających z terminala w kabinie. Alternatywnie można korzystać z terminali IsoMatch Tellus Pro lub IsoMatch Tellus Go marki Kverneland, gdyż obydwa są kompatybilne z ISOBUS. Ciągniki bez systemu ISOBUS można doposażyć do tego standardu dzięki IM Tellus.


opr. aj
fot. Jakubek

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zawieszany Kverneland Ecomat z 10 korpusami!

Kverneland wprowadza 10-skibowy zawieszany pług podorywkowy Ecomat do pracy po caliźnie.

czytaj więcej

Co nowego w zgrabiarkach Pöttinger?

Seria zgrabiarek dwukaruzelowych Top marki Pöttinger została poszerzona o nowy model TOP 882 C. Czym się wyróżnia?

czytaj więcej

Prasy Kverneland sterują ciągnikiem

Stało- i zmiennokomorowe prasy marki Kverneland zyskują funkcję TIM, która umożliwia prasie sterowanie ciągnikiem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)