Magazyn części Amazone
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Magazyn części Amazone

19.11.2020autor: Jan Józefowicz

Widoczna na zdjęciu stacja robocza „Pick-by-light” przyspiesza kompletację części Amazone

Bez solidnego magazynu części trudno wyobrazić sobie szybki serwis. Dotyczy to każdej marki. To oczywiste, że z czasem każdy magazyn będzie po prostu za mały. Z takiego założenia przed 20-laty wyszła firma Amazone, budując nowoczesny, centralny magazyn części zamiennych w głównym zakładzie w Hasbergen-Gaste.

Nowy system logistyki

Jednak po kilku rozbudowach i modernizacjach w ciągu ostatnich dwóch dekad, dzięki stałemu rozwojowi grupy i wynikającej z tego większej ilości części zamiennych, jego moce obsługowe ostatecznie osiągnęły swoje granice. Z tego powodu podjęto decyzję o zaplanowaniu całkowicie nowego systemu logistyki części zamiennych w istniejących budynkach i powierzchni oraz o zlokalizowaniu go w zakładzie w Tecklenburg-Leeden, w pobliżu Osnabrück.

Oprócz zwiększenia pojemności magazynowej i zapasów chodziło też o jeszcze szybszą realizację zamówień. Firma Amazone osiągnęła to, inwestując nie tylko w najnowszą technologię magazynowania i przechowywania, ale także w całkowicie nowy system zarządzania magazynem, umożliwiający wydajniejszą logistykę części zamiennych.

r e k l a m a

42 tys. części zamiennych

Znacznie zwiększone pojemności magazynowe będą dostępne dla ponad 42 000 różnych części zamiennych na około 11 000 m? powierzchni wewnątrz i 9000 m? na zewnątrz. Ponad połowa artykułów jest przechowywana w zautomatyzowanym magazynie drobnych części (AKL) w 27 000 pojemników i jest automatycznie składowana i zarządzana. Większe pozycje i większe ilości są obsługiwane ręcznie w nowo zaprojektowanym magazynie z wąskimi korytarzami, w którym mieści się ok. 12 500 skrzyń paletowych, przy użyciu wózków widłowych do realizacji zamówień i składowane w przestronnej strefie towarów długich i wielkogabarytowych. Między innymi dzięki temu można zwiększyć wydajność wysyłki do odbiorców.

Szybsza wysyłka

Jedną z najważniejszych innowacji jest to, że zamówienia nie są już przetwarzane liniowo, tj. krok po kroku zgodnie z powierzchnią składowania, ale wszystkie pozycje zamówienia są przetwarzane równolegle, a później umieszczane w opakowaniu. W rezultacie znacznie skraca to czas realizacji zamówień. Zespół ds. logistyki części zamiennych, zatrudniający około 60 pracowników, codziennie przygotowuje do wysyłki do 1000 paczek dla klientów Amazone.

12 500 palet

Warto dodać, że w nowym zautomatyzowanym magazynie drobnych części są cztery wysokowydajne suwnice odpowiadające za składowanie i wyszukiwanie produktów w korytarzach o długości 52 metrów. Poza tym magazyn z wąskimi korytarzami składa się z 33 rzędów półek, każdy z 10 poziomami i miejscem na około 12 500 skrzyń paletowych.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Amazone Twin-App: tablet jako terminal w ciągniku

Mnogość funkcji wyświetlanych na terminalu ISOBUS sprawia, że często przydaje się dla nich drugi ekran. Z pomocą przychodzi aplikacja Amazone AmaTron Twin, która na tablecie wyświetli to, co nie zmieści się na ekranie terminalu. 

czytaj więcej

Inteligentne nawożenie z Amazone mySpreader

Do precyzyjnego ustawienia rozsiewaczy nawozu firma Amazone proponuje bezpłatną aplikację mySpreader na smartfony z systemem Android lub iOS.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)