Krone ExactUnload
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Krone ExactUnload

03.01.2022autor: Jan Józefowicz

Medal targów Agritechnica za precyzyjny rozładunek plonów przyczepami Krone serii GX.

Firma Krone otrzymała srebrny medal DLG targów Agritechnica za nową funkcję o nazwie ExactUnload. To inteligentny system automatycznego rozładunku zebranego materiału wzdłuż zdefiniowanej trasy.

Równomierne rozłożenie

Operator wybiera w terminalu ISOBUS długość na jakiej ma się odbywać wyładunek. Zgodnie z tym obliczana jest prędkość jazdy ciągnika. Kiedy kierowca uruchamia system automatycznego rozładunku, dostaje sygnał do rozpoczęcie pracy i utrzymywania podanej na terminalu prędkości jazdy. Dzięki temu materiał jest równomiernie rozłożony na żądanej długości. Szybkość rozładunku jest dopasowana do prędkości jazdy.

Celem tej funkcji jest odciążenie kierowcy podczas długich dni pracy w trakcie zbioru, np. zielonki lub kukurydzy. Dzięki temu może w pełni skoncentrować się na kierowaniu i nadzorowaniu maszyny. ExactUnload jest szczególnie przydatny do tworzenia pryzm silosowych lub do precyzyjnego rozładunku na polu. System sprawia, że plon jest optymalnie rozprowadzany i później zagęszczony, co ma istotne znaczenie dla jakości przechowywanej paszy.

Przesuwana ściana

Exact Unload został po raz pierwszy wprowadzony przez Krone w nowej przyczepie GX. Jedną z istotnych jej cech podczas „gorączki żniwnej” jest szybki rozładunek przewożonych ładunków. Aktualnie Krone oferuje modele GX o ładowności 44 m3 i 52 m3, na życzenie z dwoma wałkami dozującymi. GX 440 jest wyposażony seryjnie w podwozie tandemowe lub w wariancie GX 520 ma tridem. Przyczepy seryjnie wyposażone są w ISOBUS. System rozładunkowy to mocna taśma z tkaniny, dwa łańcuchy ciągnące, układ rolek i przezroczysta ściana czołowa napędzana przez dwa silniki hydrauliczne, które przesuwają ścianę przednią w kierunku klapy tylnej. 

Również okopowe

Producent wskazuję, że ładunek jest delikatnie przenoszony do tyłu pojazdu bez ściskania. Ma to znaczenie podczas rozładunku wrażliwych warzyw lub roślin okopowych. Po całkowitym opróżnieniu, zespół "ściana i taśma" jest ponownie przeciągany przez łańcuch do przodu przyczepy. Co istotne, dzięki tej technologii podczas rozładunku środek ciężkości zmienia się minimalnie, co wpływa na stabilność pracy. Krone nie ukrywa zadowolenia, że jury doceniło innowacyjność tego rozwiązania w modelu GX, które zaprezentowano we wrześniu 2021 roku.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

AGCO inwestuje w oprysk punktowy

Koncern AGCO ogłosił niedawno inwestycję 2,9 procent kapitału w izraelską firmę Greeneye Technology, która rozwija technologię precyzyjnego opryskiwania.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Jeden traktor do wielu zadań

Funkcjonalność traktorów ogrodowych Al-Ko sprawia, że są sprzętem wielozadaniowym, co pozwala im zastąpić w ogrodzie kosiarkę, pług, walec, a nawet siewnik.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)