Kopaczki z Bometu
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Kopaczki z Bometu

11.08.2020autor: Jan Józefowicz

Na mniejsze areały wystarczy kopaczka wibracyjna lub przenośnikowa

Firma z Węgrowa produkuje 1-rzędowe kopaczki wibracyjne z wyrzutem do tyłu i na bok oraz 1- i 2-rzędowe kopaczki przenośnikowe.

Modele wibracyjne

Ursa przeznaczona jest do pracy na glebach od lekkich po średniozwięzłe. Warzywa mogą być wyrzucane z tyłu lub z boku maszyny. Elementem roboczym jest wibrujący lemiesz z regulacją głębokości, który przenosi ziemniaki i ziemię na wibrujący kosz odsiewający. Głębokość kopania (do 20 cm) można regulować kołami podporowymi, a intensywność odsiewania, zmieniając pochylenie kosza odsiewającego.

Mniejsza wersja wibracyjna Ursa z wyrzutem do tyłu, o masie 135 kg współpracuje z ciągnikami o mocy zaledwie 10 KM z TUZ kat. I. Maksymalna szerokość redlin wynosi 45 cm. Bomet produkuje też model z przesuniętym zaczepem, co umożliwia pracę z ciągnikami o większym rozstawie kół.

Nieco większa maszyna wibracyjna Ursa z wyrzutem na bok waży 245 kg i jest przystosowana do redlin o szerokości 56 cm. Ma dwa kroje tarczowe, odcinające porost i podwójny lemiesz, który przenosi materiał poziomo na odsiewacz wibracyjny. Dwa poruszające się w przeciwnych kierunkach odsiewacze usuwają ziemię i układają warzywa w wąskim rzędzie wzdłuż maszyny.

Kopaczki przenośnikowe

Sprzęt o nazwie Upus ma przenośnik prętowy. Podczas wstrząsania taśmy następuje kruszenie redliny i przesypywanie się gleby przez osłonięte otuliną gumową pręty, z jednoczesnym przenoszeniem wykopanej bulwy ku tyłowi maszyny. Upus ma wyprofilowane kratki zsypowe, które kierują ziemniaki na redlinę za kopaczką.

Jednorzędowa maszyna współpracuje z ciągnikiem o mocy 25 KM, a szerokość redlin wynosi 48 cm. Głębokość roboczą (do 20 cm) regulują metalowe lub gumowe koła jezdne. Dwurzędowa  kopaczka przenośnikowa Upus może pracować na plantacjach o szerokościach międzyrzędzi 62,5 - 67,5 cm lub 70 - 75 cm. Maszyna jest przystosowany do zawieszenia na TUZ kat. II i III, a minimalne zapotrzebowanie mocy ciągnika wynosi 50 i 55 KM.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bomet: formowanie redlin nawet po wschodach

Firma Bomet z Węgrowa wprowadza do oferty przystawkę do obsypnika Noctu, która umożliwia formowanie redlin zarówno przed, jak i po wschodach ziemniaków.

czytaj więcej

Ciąg dalszy historii ciężkiej serii ciągników Ursus

Wracamy do historii ciężkiej serii ciągników Ursusa. Tym razem skupimy się na roku 1984. Wtedy na rynku pojawiło się aż 5 modeli Ursusa.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)