Grupa Manitou: rekordowa sprzedaż i wzrost obrotów
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Grupa Manitou: rekordowa sprzedaż i wzrost obrotów

23.10.2021

Grupa Manitou kontynuuje dobrą passę rynkową – po raz kolejny spółka odnotowała wzrosty sprzedaży i zamówień.

– W trzecim kwartale grupa osiągnęła 10% wzrost obrotów w porównaniu z trzecim kwartałem 2020 r. – powiedział Michel Denis, prezes i dyrektor generalny Manitou – Rekordowy wzrost liczby zamówień, z jakim mamy do czynienia w ciągu ostatniego roku, został utrzymany. Dotyczy to wszystkich naszych obszarów geograficznych i rynków a zamówienia na koniec września doszły do historycznego poziomu 2,3 miliarda euro.

Jak wynika z danych, po raz kolejny największą sprzedaż odnotowano w północnej części Europy. Chociaż ostatnie miesiące dały się we znaki wielu firmom z branży technologicznej, prezes Grupy ma optymistyczne prognozy.

– W trzecim kwartale sprzedaż realizowana była w kontekście zwiększonej presji na dostępność komponentów. Podobnie jak we wszystkich sektorach produkcyjnych, sytuacja znacznie się pogorszyła w ostatnich tygodniach. To skłoniło nas do skorygowania prognozy przychodów na 2021 r. do poziomu około 15% wzrostu w porównaniu do 2020 r. – mówi Michel Denis.

Według informacji prasowych, roczna perspektywa wzrostu bieżącej stopy dochodu operacyjnego Grupy Manitou pozostaje niezmieniona i wynosi około 130 punktów bazowych w porównaniu do 2020 r.

r e k l a m a

Dział produktowy na plusie

W trzecim kwartale tego roku Dział Produktów odnotował wzrost o 12% w porównaniu do III kwartału 2020 r. i 24% wzrost w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku. Produkty Manitou okresie ostatnich trzech miesięcy przyniosły dochód na poziomie 350 milionów euro.

Dział produktowy mobilizuje swoje zespoły w zakresie płynności przemysłowej. Dzięki zainwestowaniu w nowe źródła energii, Grupa wprowadziła na rynek pierwszą elektryczną ładowarkę teleskopową z serii.

Usługi dobrze rokują

Dobry kwartał odnotował także dział Usług i Rozwiązań Grupy Manitou. Dzięki kwartalnym dochodom w wysokości 82 mln euro, Dział S&S osiągnął wzrost obrotów o 3% w porównaniu z III kwartałem 2020 r. i 12% wzrost w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku.

W pigułce

Jak informuje Grupa Manitou, trzeci kwartał tego roku okazał się być pełen sukcesów:

Przychody w wysokości 432 mln euro, wzrost o 10% w porównaniu z trzecim kwartałem 2020;
Sprzedaż od stycznia do końca września 2021 r. na poziomie 1 402 mln euro, +22% w porównaniu tym samym okresem ubiegłego roku;
Zamówienia na sprzęt na poziomie 856 mln euro (301 mln euro 2020 r.);
Zamówienia na sprzęt na koniec III kwartału w 2021 r. na 2 295 mln euro w porównaniu do 544 mln euro w 202 r. – nowy rekord;
Perspektywy rocznego wzrostu przychodów o około 15% w porównaniu do 2020 r.

al na podst. Manitou Group

fot. BatteryPowered

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Testy maszyn

Test profi: porównanie 5 ładowarek teleskopowych

Wysokość podnoszenia 6 m, ładowność 2,5 t oraz kompaktowe gabaryty – to idealne cechy przy wymagających pracach załadunkowych w gospodarstwie, ale także w wąskich korytarzach w oborze.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Jeden traktor do wielu zadań

Funkcjonalność traktorów ogrodowych Al-Ko sprawia, że są sprzętem wielozadaniowym, co pozwala im zastąpić w ogrodzie kosiarkę, pług, walec, a nawet siewnik.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)