Fendt Cargo T740: mniejsza, ale z unoszoną kabiną
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Fendt Cargo T740: mniejsza, ale z unoszoną kabiną

02.03.2022autor: dr Artur Jakubek

Po tym, jak Fendt wywołał małe zamieszanie na targach Agritechnica 2019 prezentując ładowarkę z podnoszoną kabiną, pokazał jej mniejszą wersję - Cargo T740.

O większe ładowarce z gamy Fendt Cargo, a mianowicie o modelu T955 pisaliśmy już dwa lata temu w profi 2-2020. Nowa i mniejsza ładowarka Cargo T740 podnosi ciężary na wysokość 7,70 m, a kabinę, w której operator może poczuć się jak w windzie, na ponad 4 m. Teleskopowe ramię ładowarki udźwignie masę 4 t, a dzięki układowi kinematycznemu typu „Z”, siła odrywania łyżki wynosi 65 kN. Wydajności układu hydraulicznego sterującego wszystkimi funkcjami ramienia i kabiny wynosi 170 l/min. Według producenta ta zwrotna maszyna (promień skrętu 4,15 m) jest przeznaczona do różnych typów prac załadunkowych.

Prędkość do 40 km/h

Czterocylindrowy silnik Cummins o mocy 136 KM spełnia normę Euro V dzięki katalizatorowi DOC, filtrowi cząstek stałych (DPF) i selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). W wersji standardowej prędkość maksymalna ładowarki Cargo T740 to tylko 20 km/h, ale opcjonalnie można ją zwiększyć do 30 lub 40 km/h. Dzięki temu maszyna sprawdzi się również w transporcie.

Fendt z kabiną TopViewCab

Kabinę, która jest wyposażona w amortyzację drgań, można podnieść na wysokość do 4,10 m. Według producenta, operator zyskuje wgląd do wnętrza skrzyni ładunkowej przyczepy lub wozu paszowego, a także zapewnia dobry widok podczas układania bel. Pozycję roboczą kabiny można zapisać w ustawieniach, dzięki czemu operator z pozycji spoczynkowej może szybko przełączyć ją z powrotem na odpowiednią wysokość. Deska rozdzielcza nie zakrywa panoramicznej przedniej szyby, nie jest zakryta deską rozdzielczą, co zapewnia kierowcy niezakłócony widok. Ładowarka w standardzie wyposażona jest w ogrzewanie tylnej szyby oraz klimatyzację. 

Właściwa opona do pracy

Opony dopasowane do możliwości ładowarki odgrywają decydującą rolę w bezpieczeństwie i osiągach maszyny. W przypadku opon w rozmiarze 400/70 R24 wysokość ładowarki Cargo T740 wynosi mniej niż 2,50 m. Można również zamówić szersze opony: 500/70 R24.

Fendt Cargo T740  już dostępna

Największym rynkiem sprzedaży ładowarek teleskopowych jest Francja, ale ładowarkę Fendt Cargo T740 można zamawiać również w innych krajach Europy Środkowej: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluksu, Wielkiej Brytanii, Danii, Czechach, Słowenii, a także w Polsce.

opr. aj

fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Fendt kończy produkcję Rogatora 300

W drugim kwartale 2022 roku firma Fendt zaprzestanie produkcji przyczepianych opryskiwaczy Rogator 300 skupiając się tym samym na produkcji maszyn samobieżnych z serii 600.

czytaj więcej

Claas Avero na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podpisał umowę o współpracy z firmą Agroas – dealerem marki Claas, na mocy której studenci mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt rolniczy oraz możliwości uczestniczenia w szkoleniach, stażach i praktykach.

czytaj więcej

FS22: Ploeger AT najpierw w grze, potem w realu!

Fani najpopularniejszego symulator rolnictwa mogą zasiąść za sterami maszyny, której jeszcze nie ma na rynku! Firma Ploeger udostępniła w Farming Simulator 22 nowy beczkowóz…

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)