CNH Industrial dołączył do DataConnect
r e k l a m a
Partnerzy portalu

CNH Industrial dołączył do DataConnect

11.11.2019autor: dr Artur Jakubek

Do projektu wymiany danych DataConnect, pierwotnie opracowanego przez Claas, John Deere i 365Farmnet, dołączył CNH Industrial. Wraz z markami Case IH, New Holland Agriculture i Steyr, nowe rozwiązanie połączy systemy telemetryczne 5 czołowych producentów maszyn rolniczych w jedną wspólną chmurę danych.



O DataConnect pisaliśmy już w artykule „DataConnect – nowa era w rolnictwie preyzyjnym”. Jest to projekt, który po raz pierwszy umożliwia wymianę informacji zebranych przez maszyny różnych marek. To duża zaleta dla rolników i przedsiębiorstw, które mają mieszane floty maszyn. Przykładowo mapa plonów stworzona podczas żniw przez kombajn Claas może być w przyszłości wczytana i wykorzystana w ciągniku John Deere. Dane przesyłane są przez internet i nie ma problemu z przenoszeniem ich na nośnikach pamięci. Do tej pory wymagało to większego wysiłku, ponieważ każdy producent rejestrował dane maszynowe tylko we własnym portalu, a użytkownik musiał korzystać z wielu platform, aby zebrać informacje ze swojej floty maszyn.


Swobodna wymiana danych

Stworzenie bezpośredniego rozwiązania „chmurowego” umożliwia płynny i automatyczny przepływ danych bez wysiłku dla użytkownika. Wymiana informacji w czasie rzeczywistym umożliwia podgląd na żywo całej floty maszyn. DataConnect działa bez dodatkowego sprzętu i oprogramowania oraz zapewnia bezpieczne przetwarzanie danych. Dzięki temu nowemu podejściu użytkownicy mogą przeglądać swoją flotę maszyn w jednym, ulubionym portalu. Z tego rozwiązania można korzystać na setkach tysięcy maszyn już połączonych w sieć.



CNH Industrial dołącza do DataConnect

Dołączenie koncernu CNH Industrial do DataConnect umożliwia użytkownikom AFS Connect (system telemetryczny Case IH), MyPLM Connect (firmy New Holland) i S-Tech (firmy Steyr) dzielenie danych w chmurze z John Deere Operations Center, Claas Telematics i 365FarmNet. 


Fundacji Elektroniki Przemysłu Rolniczego

Podobnie jak Claas, John Deere i 365FarmNet również CNH Industrial jest członkiem Fundacji Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF). Dlatego firmy zaangażowane w rozwój nowego rozwiązania chmurowego planują dzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi członkami Fundacji, w celu wsparcia wysiłków na rzecz stworzenia wspólnego standardu.

Według inicjatorów DataConnect ma wejść w życie latem 2020 roku.

opr. aj
fot. firmowe
autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

DataConnect: padł cyfrowy mur

Coraz większego znaczenia nabierają dane pozyskiwane przez maszyny rolnicze w trakcie wykonywania zabiegów polowych. Jednak do tej pory informacje zgromadzone przez maszyny Claas, nie były dostępne dla maszyn John Deere. Teraz ma się to zmienić za sprawą DataConnect…

czytaj więcej

Raport profi: Claas Lexion 6900 i 44 tony ziarna na godzinę

Claas Lexion: prawie 44 tony ziarna na godz.! Zobacz film!

czytaj więcej
Testy ciągników

Test profi: 8–letni Claas Arion na hamowni!

Pierwszy taki test w Polsce! Do profesjonalnej hamowni podłączyliśmy 8-letni traktor Claas Arion 640 Cebis. Zobacz, ile stracił mocy i o ile wzrosło zużycie paliwa w porównaniu z testem takiego samego modelu, który jako nowy przetestowano 10 lat temu.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)