CLIMMAR ma nowego wiceprezydenta
r e k l a m a
Partnerzy portalu

CLIMMAR ma nowego wiceprezydenta

31.10.2019autor: Jan Józefowicz

Po wyborze Roberto Rinaldin (z lewej) stwierdził: „Przyjąłem tę nominację, bo wierzę w zasadę, że dzielenie się wiedzą sprawi, że będziemy silniejsi".



Trzeba wyjaśnić, że CLIMMAR to międzynarodowa sieć dystrybutorów oraz krajowych stowarzyszeń firm z sektora maszyn i urządzeń w produkcji rolniczej oraz warzywniczej. Do tej organizacji należy Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, organizator m.in. wystawy Agro Show.

Wzmocnienie sektora maszyn

Nowy wiceprezes stwierdził, że sektor sprzętu rolniczego potrzebuje silnego głosu. Jednym z moich głównych celów jest wzmocnienie biura i lobby maszyn rolniczych w Europie. Kolejnym jest dialog oraz utrzymanie dobrych relacji z naszymi dostawcami i producentami.

Warto dodać, że Roberto Rinaldin jest przedsiębiorcą z północno-wschodnich Włoch, a także prezesem włoskiej organizacji UNACMA, która należy do CLIMMAR. Ronaldini ma dwa przedstawicielstwa (Treviso, Udine), gdzie sprzedaje m.in. sprzęt Antonio Carraro, Landini, McCormick, Amazone i Krone. Łączne obroty tych firm oscylują wokół 13 mln euro rocznie.

Spełniamy wymagania klientów

Poprzedni wiceprezes CLIMMAR - Joost Merckx z Belgii - sprawował tę funkcję przez 9 lat. Wskazuje na dwa osiągnięcia w minionych latach. Pierwszy cel został osiągnięty na kongresie CLIMMAR w Kolding w Danii w 2012 r. Wcześniej duży producent ciągników ujawnił plany swojego dystrybutora dotyczące przyszłej strategii. Dla mnie, wspomina Merckx, stanowiło to kluczowy punkt zwrotny, a nawet odrodzenie organizacji, ponieważ wszyscy przedstawiciele CLIMMAR stanęli, by się zjednoczyć i wyrazić słowa: "To my jako dealerzy sami ustalimy, kto i w jaki sposób będzie w przyszłości spełniał wymagania klientów".

Naprawy sprzętu

Zgłosiliśmy prawa własności do dystrybucji maszyn rolniczych i ogrodniczych w naszych krajach i zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby ponownie wziąć sprawy w swoje ręce. Nie mniej istotne było lobbowania na tematy związane z naprawami sprzętu. Rozporządzenie uniemożliwia producentom ciągłe podnoszenie cen, co stanowi barierę rozwoju choćby w zakresie sprzętu diagnostycznego i oprogramowania.

159 tys. pracowników

To ważne słowa organizacji, w której jest 16 krajowych stowarzyszeń. Reprezentują one ponad 19 tys. dealerów i niemal 159 tys. pracowników sprzedających maszyny rolnicze i obsługujące ten sprzęt w Europie.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

PIGMiUR wiele robi dla edukacji

Inwestycja w edukację – podsumowanie konkursów organizowanych przez Polska Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Jeden traktor do wielu zadań

Funkcjonalność traktorów ogrodowych Al-Ko sprawia, że są sprzętem wielozadaniowym, co pozwala im zastąpić w ogrodzie kosiarkę, pług, walec, a nawet siewnik.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)