Case IH na sezon 2021
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Case IH na sezon 2021

11.09.2020autor: Jan Józefowicz

Nowe środowisko pracy w kabinach ciągników Case IH Quadtrac i Steiger

Case IH wprowadza na sezon 2021 nowe ciągniki z serii Quadtrac i Steiger AFS Connect z funkcjami dedykowanymi na rynek europejski. Celem jest ułatwienie rejestracji i przesyłania danych, które mają podstawowe znaczenie w nowoczesnym, wielkoskalowym rolnictwie.
Korzystają również z podobnego komfortu w kabinie i ulepszeń sterowania, jak te wprowadzone pierwotnie w serii Magnum AFS Connect wprowadzonej na rynek w 2019 roku.

Osiem modeli

Ciągniki gąsienicowe Quadtrac AFS Connect (osiem modeli o maksymalnej mocy 525-692 KM) i wersje kołowe Steiger AFS Connect (sześć modeli o mocy maksymalnej 469-558 KM) zyskują nowe funkcje i ulepszenia, w tym:
  • Standardowo montowana fabrycznie, ulepszona łączność AFS Connect,
  • Wyświetlacz AFS Pro 1200,
  • System operacyjny AFS Vision Pro,
  • Odbiornik AFS Vector Pro,
  • Nowy podłokietnik Case IH MultiController,
  • Nowe, lepiej wykończone wnętrze kabiny,
  • Nowy system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji,
  • Nowe elektrohydrauliczne zawory,
  • Ulepszone oprogramowanie wyświetlania.
r e k l a m a

Przesyłanie danych

Opracowując technologię AFS Connect wbudowaną w nowe ciągniki, inżynierowie Case IH uprościli przechwytywanie danych i ich przesyłaniu. AFS Connect umożliwia dwukierunkowy transfer danych między maszyną a komputerem w gospodarstwie oraz flotą i danymi z biura lub urządzenia mobilnego.

AFS Connect to trzy komponenty:

  • Wyświetlacz AFS Pro 1200: terminal sterujący z 12-calowym ekranem. Po uzyskaniu zgody rolnika dealer ma zdalne podgląd ekranu wyświetlacza, co ułatwia bieżące wspomaganie użytkownika. Poza tym jest także łatwe parowanie Bluetooth w celu połączenia urządzenia mobilnego, a także cztery obrazy z kamery zewnętrznej i wysoka widoczność ekranu w dzień i podczas pracy w nocy.

  • System operacyjny AFS Vision Pro: wykorzystuje styl obsługi smartfona/tabletu w celu ułatwienia obsługi. Zależnie od preferencji można nim sterować za pomocą ekranu dotykowego lub pokrętła.

  • Odbiornik AFS Vector Pro: usprawnia opcje korekcji naprowadzania zaleznie od poziomów dokładności: od podstawowego (WAAS i AFS 1) do średniego (AFS 2) do wysokiego (RTK i AFS RTK +).
  • Atrakcyjna kabina

    Zdaniem producenta, ciągniki AFS Connect Steiger i Quadtrac mogą pochwalić się wnętrzem kabiny, które porównywalne jest z wykończeniem stosowanym w motoryzacji. Istotna jest też prostota obsługi, kontrola sprzętu i komfort pracy, co wpływa na wydajność sprzętu. Funkcje kabiny obejmują:
    • Nowy, intuicyjny podłokietnik Multicontroller z ośmioma przyciskami sterującymi, pokrętłem enkodera do pełnego sterowania palcami, a także nowy joystick Multicontroller z czterema programowalnymi klawiszami skrótów.

  • Większy komfort dzięki nowemu systemowi ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

  • Zaawansowany układ kierowniczy z regulowanymi przełożeniami dla szybszych skrętów podczas prac polowych.

  • Pakiet oświetlenia o dookólnym zasięgu, programowalny zgodnie z preferencjami traktorzysty.
  • Zdalne wsparcie

    Dealerzy mogą zdalnie przesyłać aktualizacje oprogramowania i korzystać ze zdalnego wsparcia serwisowego w celu identyfikacji potrzeb w zakresie konserwacji i serwisu bez konieczności odwiedzania maszyny.
    Wybór przekładni
    Case IH nadal oferuje opcje przekładni Powershift i przekładni bezstopniowej w przegubowych ciągnikach kołowych/gąsienicowych. Oszczędna przekładnia PowerDrive przyspiesza nawet o 20% przy każdej zmianie biegu, zapewniając większy komfort, szczególnie na drodze lub podczas przemieszczania się między polami.

    Łatwa obsługa

    Przekładnia CVXDrive dostępna w modelach Steiger 420/470/500 i Quadtrac 470/500/540 jest łatwa w obsłudze, co ma istotne znaczenie dla mniej doświadczonych traktorzystów. Pozwala to na szybsze przyspieszenie do prędkości polowej lub drogowej. Jest też pełna dostępność mocy przy niskich prędkościach dla specjalnych zastosowań i narzędzi. Celem jest oszczędność paliwa i zwiększona wydajność pracy.

    Niemal 1780 l paliwa

    Ciągniki Quadtrac 470/500/540 i Steiger 500 AFS Connect są teraz dostępne z większymi zbiornikami paliwa, aby zwiększyć wydajność między kolejnymi tankowaniami. Nowe, opcjonalne zbiorniki zwiększają pojemność o 44% z 1230 aż do 1779 litrów.

    opr. jj
    autor Jan Józefowicz

    Jan Józefowicz

    redaktor

    <p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

    przeczytaj inne artykuły tego autora
    r e k l a m a
    r e k l a m a

    Przeczytaj także

    AFS Connect – system telemetryczny Case IH

    Case IH rozwija skrzydła w rolnictwie precyzyjnym. Po wielu latach dość konserwatywnej technologii wprowadza nowy system AFS Connect.

    czytaj więcej

    Rozdrabniacz Redekop w kombajnie Axial Flow

    Kombajn Axial Flow 8250 zbierając blisko 10-tonową pszenicę ozimą, za sobą zostawił chmurę drobno posiekanej słomy. Wyposażony był w kanadyjski rozdrabniacz Redekop , który oprócz rozdrobnienia rozrzuca pociętą słomę z zawrotną prędkością.

    czytaj więcej

    Amatech Jarosław Poznański nowym dealerem Steyr

    Od listopada 2020 roku firma Amatech Jarosław Poznański jest nowym autoryzowanym dealerem marki Steyr w województwie pomorskim.

    czytaj więcej

    Najważniejsze tematy

    r e k l a m a
    Pytania i regulaminy
    Kategorie
    Produkty Agrarsklep
    Przydatne linki
    Social Media

    Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

    Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)