Bobcat: ładowaki przegubowe
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Bobcat: ładowaki przegubowe

04.05.2021autor: Jan Józefowicz

Nowa linia małych ładowarek przegubowych Bobcat L23 i L28.

Dwa modele

Nowe, małe ładowarki przegubowe L23 oraz L28 mają duży udźwig i mogą pracować w ciasnych miejscach z niewielkim naruszaniem podłoża. Nowe modele to strategia zwiększania obecności firmy Bobcat na rynku kompaktowych ładowarek kołowych. 

Nowe maszyny, projektowane i produkowane w zakładach Bobcat w Ameryce Północnej, są stabilne a ich udźwig statyczny wynosi 1,39 t. Duży udźwig maszyny w stosunku do jej masy sprawia, że jest odpowiednia do podnoszenia i przenoszenia ciężkich ładunków na ograniczonej przestrzeni. Wysuwany wysięgnik w modelu L28 pozwala na większe możliwości rozmieszczania ładunków, a efektywność pracy zwiększają opcje przeciwwag.

Szerokość nieco ponad 1m

Niewielkie rozmiary maszyny, z szerokością nieznacznie przekraczającą jeden metr i mały promień skrętu pozwalają na łatwą pracę nawet w niełatwych i trudnodostępnych miejscach. Mimo solidnej konstrukcji małe ładowarki przegubowe są również dość lekkie, żeby można je było łatwo przewozić. Nowe ładowarki przewidziano do różnych zadań w rolnictwie, ogrodnictwie, lekkich pracach budowlanych, a także dla firm, które zajmują się kształtowaniem krajobrazu. Ładowarki  L23 jak i L28 wyposażone są w silnik o mocy 25 KM. Dostępne są w wersjach z kabiną otwartą i zamkniętą. Prosta konstrukcja z dwoma pedałami pozwala na szybką i łatwą zmianę kierunku jazdy: jeden pedał porusza maszyną w przód, drugi wstecz. 

r e k l a m a

Udźwig

Dla modelu L23 udźwig statyczny (przegub prosty) wynosi 1265 kg, a w wersji L28 nieco ponad 1390 kg. Udźwig znamionowy (przegub prosty/wysięgnik wsunięty) to 633 kg dla maszyny L23 i 696 kg w przypadku modelu L28. Masa robocza mniejszej ładowarki wynosi 1719 kg, a większej 1903 kg. Prędkość jazdy przekracza 13 km/h.
Konstrukcja z dwoma siłownikami utrzymuje ładunek w poziomie, gdy operator porusza łyżką i manipuluje materiałami na wysokości. Siłownik teleskopowy jest zsynchronizowany z cięgłem poziomowania hydraulicznego, co wspomaga poziomowanie i pozwala uniknąć przesypywania materiałów z tyłu łyżki, co ułatwia użytkowanie i zwiększa wydajność. Silnik zamontowany wzdłużnie o wysokim momencie obrotowym spełnia normy emisji spalin Stage V, ale sterowany jest mechanicznie, dzięki czemu można go używać we wszystkich regionach.

Dwa tryby jazdy

W zależności od warunków pracy w ładowarkach automatycznie włącza się jeden z dwóch trybów jazdy: tryb o wysokiej przyczepności, który zapewnia kontrolę na trudnym i śliskim terenie oraz tryb ochrony podłoża.  Ponadto opcjonalny tryb wspomagania jazdy, podobny do blokady mechanizmu różnicowego, pozwala operatorowi na chwilowe wyłączenie trybów automatycznych podczas jazdy po trudnym terenie. Producent zachwala swoje produkty i wyjaśnia, że obecnie ma największą ofertę ładowarek ze wszystkich producentów na świecie.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Anglik zablokował autem wjazd do gospodarstwa. Rolnik zemścił się okrutnie [FILM]

Brytyjska cierpliwość też ma swoją granicę. Przekonał się o tym właściciel auta, które blokowało wjazd na farmę jednego z gospodarzy. Rolnik przy pomocy ładowarki usunął pojazd z gospodarstwa. Incydent z udziałem ładowarki teleskopowej wyjaśnia policja.

czytaj więcej

Krampe udoskonala przyczepy Big Body i SK

Firma Krampe przeprojektowała tylne klapy wywrotek skorupowych serii Big Body oraz przyczep do robót ziemnych – serii SK.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)