Amazone – nowe agregaty zębowe
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Amazone – nowe agregaty zębowe

30.10.2021autor: Adam Płachta

Na najbliższej Agritechnice Amazone pokaże wiele nowych maszyn i narzędzi. Przyjrzyjmy się nieco bliżej agregatom zębowym.

Cobra do płytkiej uprawy

Nowe 6-belkowe kultywatory Cobra będą dostępne w szerokościach roboczych 6 i 7 m. Nowe narzędzia dołączą do oferty latem 2022 r. Oprócz przygotowania pola do zasiewu i płytkiego zrywania ścierniska agregaty będzie można stosować do mechanicznego zwalczania chwastów i samosiewów roślin uprawnych. Konstrukcja narzędzia pozwala na pracę z głębokością od 4 do 13 cm. Pomimo stosunkowo niewielkiego rozstawu zębów (13,3 cm) producent zapewnia, że nie ma problemów z przepływem masy. Wibrujące zęby dobrze rozdrabniają glebę.
Producent będzie oferował redliczki w dwóch szerokościach. Te o szerokości 220 mm są przeznaczone do płytkiej pracy i podcinania całej powierzchni pola. Druga możliwość to redliczki o szerokości 50 mm. Obie wersje są dostępne również w wersji wzmocnionej „HD”. Za sekcją zębów można zamontować zgrzebło palcowe.
Aby uzyskać dobre wyrównanie powierzchni pola, do wyboru jest 9 opcji tylnego wału. Wał, niezależnie od typu, jest zawieszony na równoległoboku przegubowym. Dzięki temu głębokość roboczą reguluje się centralnie za pomocą siłownika hydraulicznego.  Na liście wyposażenie opcjonalnego znajdziemy m. in.: podwójne zgrzebło tylne, przedni wał nożowy lub przednią włókę kruszącą.
r e k l a m a

Ceus TX – połączenie talerzy i zębów

Do oferty dołączą dwa nowe modele agregatów serii Ceus, o szerokości roboczej 3 i 4 m. Ideą narzędzi tego typu jest połączenie zalet krótkiej brony talerzowej i kultywatora. Słoma czy międzyplony są cięte najpierw cięte przez sekcję talerzową a następnie mieszane przez zęby. Dostępne są talerze gładkie i uzębione. Zęby są rozstawione co 40 cm, a maksymalna głębokość robocza wynosi 30 cm. Zęby mogą pracować również płytko, tuż poniżej talerzy. Producent oferuje kilka rodzajów redlic, w tym szybko-wymienne i wzmocnione. Do wyrównania powierzchni pola można wybrać sekcję talerzową lub włókę. Uzupełnieniem agregatu jest wał. W tym przypadku do wyboru jest 11 możliwości. W razie potrzeby wał można łatwo odłączyć od agregatu.

Nowe zęby C-Mix Ultra

Nowe zęby C-Mix montowane w agregatach zębowych i talerzowo-zębowych marki Amazone są zabezpieczone przed przeciążeniem za pomocą siłowników hydraulicznych. Układ hydrauliczny pozwala płynnie regulować nacisk aż do 800 kg. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stałej głębokości pracy, nawet w bardzo trudnych warunkach.
Liczba akumulatorów hydrauliczno-gazowych zależy od liczby zamontowanych zębów. Regulacji ciśnienia w układzie dokonuje się z przodu maszyny a  ustawienie odpowiedniej wartości ułatwia manometr. Zęby są kompatybilne z różnymi redlicami oferowanymi dotychczas przez Amazone. Dostępne są również w wariancie szybkiej wymiany.

Opr. ap
Fot. Firmowe
autor Adam Płachta

Adam Płachta

redaktor magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Płytka uprawa z Amazone

Wały nożowe, talerze faliste i zgrzebła. Spójrzmy jakie rozwiązania do płytkiej i bardzo płytkiej uprawy wprowadzi w najbliższym czasie firma Amazone.

czytaj więcej

Nowe pługi Amazone

Oferta pługów obracalnych marki Amazone wkrótce poszerzy się o nowe modele. Będą to półzawieszane narzędzia serii Tyrok 400 i zawieszane Teres 300.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)