Agritechnica 2019: nowy model Claas Scorpion
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Agritechnica 2019: nowy model Claas Scorpion

11.11.2019autor: dr Artur Jakubek

Claas rozszerza serię ładowarek teleskopowych Scorpion o flagowy model 960 o udźwigu 6 ton. Producent wprowadza do całej serii normę emisji Stage V.




Flagowy model ładowarki Scorpion 960 – to nowość zaprezentowana podczas trwających targów Agritechnica. Nowa ładowarka dysponuje udźwigiem 6 ton i wysokością podnoszenia prawie 9 metrów. Wygodę pracy operatora i precyzyjne manewrowanie umożliwia sprawdzona przekładnia hydrostatyczna VariPower Plus. Oferuje ona 3 zakresy prędkości i jest obsługiwana za pomocą joysticka. Po opuszczeniu fotelu przez operatora, zatrzymaniu pojazdu lub wyłączeniu silnika automatycznie włącza się elektrohydrauliczny hamulec postojowy. Po naciśnięciu pedału gazu, przy wybranym kierunku jazdy zostaje on również automatycznie wyłączony.



Silnik Deutz

Jednostką napędową nowego Scorpiona 960 jest wysokoprężny silnik Deutz o mocy 156 KM (115 kW), którego prędkość obrotową reguluje funkcja Dynamic Power w zależności od wychylenia josticka. Z kolei Smart Roading automatyczni dopasowuje obroty silnika do jego obciążenia podczas przyspieszania i jazdy z prędkością maksymalną. Połączenie obu systemów umożliwia płynne wykonywanie każdego rodzaju pracy, a do tego ogranicza zużycie paliwa i zmniejsza poziom hałasu.



r e k l a m a

Stage V w serii Scorpion

W nowym roku modelowym cała seria ładowarek Claas Scorpion spełniać będzie normę emisji spalin Stage V. Razem z nią wprowadzone zostają także inne funkcje – dynamiczny system ważenia oraz dodatkowe zawory hydrauliczne jedno– i dwustronnego działania z tyłu pojazdu.



Bogate wyposażenie

Dodatkowe lusterko przednie z prawej strony zapewnia operatorowi lepszy przegląd pola przed ładowarką. Filtr zasysający powietrze do kabiny wraz z separatorem wstępnym i zintegrowaną dmuchawą, można umieścić również za kabiną. Dzięki temu w kabinie jest czyste i świeże powietrze, nawet przy wysokiej temperaturze, dużym zapyleniu i podczas długich godzin pracy.

Większą precyzję sterowania i szybsze opuszczanie bez zwiększania prędkości obrotowej silnika umożliwia nowy zawór podtrzymujący obciążenie, zastosowany we wszystkich modelach VariPower.



Wspomaganie sterowania 

Ładowarki scorpion 960 i 1033 są fabrycznie wyposażone w hydrauliczny system poziomowania, który zapewnia bezpiecznie podnoszenie ciężkich ładunków. Oznacza to maksymalną stabilność nawet na nierównym terenie i precyzyjną pracę przy wysokim podnoszeniu ramienia. Opróżnianie łyżki wspomaga nowa funkcja wytrząsania dostępna w modelach 960, 756 i 746.

opr. aj

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Raport profi: Claas Lexion 6900 i 44 tony ziarna na godzinę

Claas Lexion: prawie 44 tony ziarna na godz.! Zobacz film!

czytaj więcej

Dealer Claas Agrimasz otwiera nowy serwis k. Poznania

Na to otwarcie klienci Claas z Wielkopolski czekali od dawna. Agrimasz przejmuje w praktyce sprzedaż i serwis jasnozielonych maszyn.

czytaj więcej
Testy ciągników

Test profi: 8–letni Claas Arion na hamowni!

Pierwszy taki test w Polsce! Do profesjonalnej hamowni podłączyliśmy 8-letni traktor Claas Arion 640 Cebis. Zobacz, ile stracił mocy i o ile wzrosło zużycie paliwa w porównaniu z testem takiego samego modelu, który jako nowy przetestowano 10 lat temu.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)