Nie tylko chemiczne nowości BASF
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nie tylko chemiczne nowości BASF

24.03.2023autor: dr Maria Walerowska

Firma BASF tradycyjnie zaprosiła na polową konferencję do jednego ze swoich centrum kompetencji – tym razem do wielkopolskiego Pamiątkowa. Oprócz lustracji polowej plantacji rzepaku i zbóż ozimych, które wyglądały na przedwiośniu bardzo dobrze, przedstawiono szereg nowości – nie tylko produktowych.

BASF Polska w zeszłym roku (2022 r.) wspiął się na pierwsze miejsce podium w segmencie sprzedaży środków ochrony roślin w Polsce według badań Kinetec.

– Utrzymaliśmy pozycję lidera, choć nie jest to łatwe zadanie w obliczu ograniczeń, jakie stawia UE, ale także z powodu trudnej sytuacji gospodarczej, wywołanej m.in. wojną w Ukrainie. Trudna sytuacja gospodarcza także spowodowała, że wdrażamy globalny program oszczędnościowy w BASF, z naciskiem na Europę. Celem jest umocnienie pozycji lidera w 2023 r., która będzie możliwa m.in. przez wprowadzenie programu lojalnościowego BeneFito (dla gospodarstw i sklepów) oraz wprowadzenie nowych produktów do portfolio – wyjaśniał Cezary Urban, dyrektor Agricultural Solutions BASF Polska (na zdjęciu otwierającym).

Program BeneFito jest w zasadzie odświeżoną wersją znanego programu lojalnościowego, a dokładniej hybrydą punktowego programu lojalnościowego z systemem rabatowym, obejmującym także segment sadowniczy i warzywniczy.

Nowością w segmencie środków ochrony roślin jest m.in. nowy fungicyd Revyona, zawierający mefentriflukonazol (75 g/l). Przeznaczony jest on do ochrony ziemniaków oraz upraw sadowniczych (m.in. jabłoń, wiśnia, śliwa, morela, brzoskwinia, grusza). W uprawie ziemniaków zarejestrowany jest przeciwko alternariozie. Zalecana dawka jednorazowego zastosowania to 1,25 l/ha. Środek należy stosować zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od początku rozwoju pędów bocznych na pędzie głównym do fazy zamierania liści i łodyg, gdy większość liści jest żółtych (BBCH 21–93). Liczba zabiegów w okresie wegetacyjnym wynosi 3, w odstępie min. 7 dni. Okres karencji to 3 dni.

Kolejną nowością w tym sezonie będzie herbicyd Pulsar 40, polecany w uprawie słonecznika w systemie Clearfield (czyli w odmianach odpornych na imazamoks) i soi. Zawiera on 40 g/l imazamoksu. Zwalcza chwasty dwuliścienne oraz niektóre jednoliścienne. Produkt rekomendowany jest do zabiegów powschodowych.
Fot. Walerowska, Kalinowski
autor dr Maria Walerowska

dr Maria Walerowska

zastępca redaktora naczelnego, szef działu Uprawa

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ziemniaki

Top 10 importerów – rośnie popyt na egipskie ziemniaki

Egipskie ziemniaki stają się coraz bardziej popularnym wyborem wśród importerów na całym świecie. Według ostatnich danych Egipt jest szóstym co do wielkości eksporterem ziemniaków na świecie, a Stany Zjednoczone i blok NEPG znajdują się w pierwszej piątce. Co więcej, Egipt jest trzecim co do wielkości eksporterem słodkich ziemniaków, zaraz za Stanami Zjednoczonymi i Holandią.

czytaj więcej

To już 30 lat BASF w Polsce!

Rok 2022 był dla BASF Polska rokiem wyjątkowym. Firma świętowała 30 lat obecności na polskim rynku i z tej okazji 23 listopada ub.r. w Elektrowni Powiśle w Warszawie odbyła się specjalna konferencja.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Kolejność nawożenia - co pierwsze wapno czy obornik?

Jedno z częstszych pytań dotyczy stosowania wapna i obornika w tym samym roku. Co powinniśmy zastosować w pierwszej kolejności? Wapno czy obornik?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)