Niedługo nowa generacja traktorów Belarus
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Niedługo nowa generacja traktorów Belarus

14.05.2021autor: Jan Beba

W Polsce najczęściej wybieranym modelem z naszej oferty był i jest Belarus 820 o mocy 81 KM, a także 90-konny Belarus 952.2. Te modele idealnie wpisują się w potrzeby małych i średnich gospodarstw – mówi Patrycja Beczyńska ze spółki MTZ Belarus.

Oba modele różni skrzynia biegów. W modelu 952.2 jest synchronizowana z 14 biegami w przód i 4 w tył, a w mniejszym 820 nie. Tu do dyspozycji jest 18 przełożeń w przód i 4 w tył. Czerwone traktory mają metalową maskę, co jest dobrym rozwiązaniem np. przy pracy w lesie, a najczęściej doposażone są w ładowacz czołowy i/lub przedni TUZ.

Firma informuje, że zainteresowanie pozostałymi ciągnikami Belarus o większej mocy, do 158 KM (seria 1221 czy 1523) nie jest mniejsze.

– Klienci podkreślają, że największym atutem Belarusów są mechaniczne podzespoły, bez zbędnych elektronicznych udogodnień i atrakcyjna cena – dodaje. Za model 820 zapłacić trzeba 111 tys. zł brutto.

Belarus cieszy się największą popularnością w woj. mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, zachodniopomorskim i lubelskim.

Od niespełna 1,5 roku z powodu pandemii trudniej o dobre wyniki sprzedażowe, ale w 2020 roku założony plan wykonaliśmy w całości – mówi Patrycja Beczyńska ze spółki MTZ Belarus. Cieszymy się, że od wielu lat marka Belarus jest doceniana przez polskich gospodarzy i tak liczne pokolenia, to dla nas duże wyróżnienie. Owocem naszej pracy była nagroda od Producenta - Mińskiej Fabryki Traktorów, mianowicie, zostaliśmy mianowani importerem ciągników rolniczych już nie tylko w Polsce, ale także na Litwie i w krajach Skandynawskich, do których od sierpnia 2020 r. staramy się regularnie wprowadzać produkt. Wymienione kraje, zwłaszcza skandynawskie, to dla nas zupełnie nowy rynek, którego jeszcze dobrze nie poznaliśmy, dlatego pierwsze kroki stawiamy bardzo ostrożnie.

– W ubiegłym roku do naszej oferty dołączyły dwa modele: Belarus 952.2 z rewersem mechanicznym i 892. Być może 2022 rok przyniesie nową generację ciągników zza Buga. Wprowadzenie ich na rynek będzie przełomem – zdradza Pani Patrycja.

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Starostwo odmawia rolnikowi rejestracji ciągnika z zagranicy

Starostwo Powiatowe w Toruniu odmawia rejestracji ciągnika naszego Czytelnika. Rolnik zakupił swój ciągnik w komisie w Holandii, jednak tam traktory rolnicze nie mają wystawianych dowodów rejestracyjnych. Na jakiej podstawie starostwo odmawia rejestracji maszyny?

czytaj więcej

Każdy stary ciągnik opowiada jakąś historię

W ostatnich latach kolekcjonowanie starych ciągników w naszym kraju zyskało na popularności. Miłośnicy retro traktorów przeczesują strony internetowe w poszukiwaniu zabytkowych, wiekowych maszyn. Sprzętu szukają poza granicami Polski, a w skrajnych przypadkach również na innych kontynentach.

czytaj więcej

49-latek prosto z ciągnika trafił za kraty

49-letni traktorzysta prosto z kabiny ciągnika trafił za kraty aresztu. Mieszkaniec gminy Ełk (woj. warmińsko-mazurskie) kierował ciągnikiem „po pijaku” i z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)