Sokołów S.A. na plusie mimo rynkowych problemów
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Sokołów S.A. na plusie mimo rynkowych problemów

16.12.2019autor: Dorota Kolasińska

Mimo trudnego roku dla branży mięsnej, Bogusław Miszczuk prezes Sokołowa podkreślił, że osiągnął satysfakcjonujące wyniki finansowe. Przyszedł czas podsumowań...

Mimo, że rok się jeszcze nie skończył, to powoli w każdej branży, w każdej firmie powoli rozpoczynają się podsumowania finansowe. 

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl potwierdzeniem dynamicznego rozwoju firmy Sokołów S.A. jest wzrost przychodów o 16,5 proc. (rok do roku) oraz wzrost zysku operacyjnego o 19,4 proc. (rok do roku). Bogusław Miszczuk wskazał, że kluczowe znaczenie da wyników firmy miała realizacja założonej strategii w połączeniu z elastycznym reagowaniem na zmiany zachodzące na rynku. Mijający rok był pełen wyzwań dla branży mięsnej.

 - Jednym z największych była z pewnością niestabilna sytuacja na rynku surowca wieprzowego oraz dynamiczny wzrost jego cen Nastąpił też wzrost kosztów produkcji, co z kolei wpłynęło na obniżenie jej rentowności. W Polsce nadal rozprzestrzenia się wirus ASF, co skutkuje ograniczeniami w zakresie eksportu polskiej wieprzowiny oraz dodatkowymi kosztami na liniach produkcyjnych – wskazał Bogusław Miszczuk, prezes Sokołów S.A. Mimo tego firma jest w dobrej kondycji finansowej i realizuje planowane inwestycje, których celem jest dalsza specjalizacja wszystkich zakładów.

Sokołów S.A. zakończył przejęcie i połączenie ze Spółką Gzella, która stała się oddziałem produkcyjnym Sokołów S.A. w Osiu. 

W tym roku firma Sokołów wprowadziła do sprzedaży 60 nowych produktów. Poszerzanie asortymentu, jak również modyfikacja składu produktów to odpowiedź firmy na zmieniające się oczekiwania klientów.
 - W mijającym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – aktywnie wychodziliśmy naprzeciw nowym trendom konsumenckim. Postęp technologiczny daje nam możliwości, by tworzyć coraz lepsze produkty. W tym roku usunęliśmy konserwanty oraz substancje dodatkowe ze składów produktów z linii Sokoliki. Nieustannie rozwijamy segment convenience, w tym przekąski i dania gotowe – zaznaczył Bogusław Miszczuk. 

Oprac. dkol na podst. wiadomoscihandlowe.pl
Fot. wiadomoscihandlowe.pl
autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bydło mięsne

Ceny bydła – bez świątecznych prezentów

Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia niestety nie przyniósł prezentów. Zakłady przygotowują się do przerwy świątecznej i na razie ze zmianami w cenniku dały sobie spokój. 

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Hodowcy i pracownicy branży komentują sytuację na rynku trzody chlewnej. Co mówią o cenach świń?

Stabilizacja na rynku wieprzowiny i utrzymujące się od miesięcy stosunkowo wysokie ceny żywca wieprzowego pozwalają odrabiać straty rolnikom. Na rynku od lat nie było takiego ożywienia. Sprawdzamy, jak obecną sytuację komentują uczestnicy rynku.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Ponad 428,4 mln zł wsparcia na odbudowę produkcji trzody chlewnej trafiło do hodowców

Od początku października trwa wypłata wsparcia na odbudowę produkcji trzody chlewnej z ARiMR. Na kontach 27,1 tys. hodowców do tej pory pojawiło się ponad 428,4 tysięcy złotych. Ilu rolników jeszcze czeka na pieniądze?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)